24. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na 24. niedzielę zwykłą

13 września 2015 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msze św.: 1) za + Andrzeja Siudy – od rodziny Cedrów z Kajetanowa, 2) za + Zofię Zagnińską – od uczestników pogrzebu;

Wtorek, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Msze św.: 1) za + Michała Wójcika, o łaskę Nieba, 2) za + Zofię Zagnińską – od córki Marii z rodziną;

Środa, 16 września, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Msza św. za + Szczepana Krzyśka w 4. rocznicę śmierci;

Czwartek, 17 września, Msze św.: 1) za ++ Jana, Henrykę i Konstantego Branewiczów, 2) za + Zofię Zagnińską – od wnuczki Anety z rodziną;

Piątek, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Msza św. za + Jerzego Szmalca w 15. rocznicę śmierci oraz za zmarłych z rodziny Szmalców i Kowalskich;

Sobota, 19 września, o godz. 13.00 chrzest Leny Polańskiej, o godz. 14.00 chrzest Amelii Zacharskiej, o godz. 17.00 Msza ślubna Kingi Bysiak i Dawida Burasa, o godz. 18.00 Msza  św. za ++ Mariana Januchty w 9. rocznicę śmierci oraz Antoninę i Stanisława Ślewów;

 

Niedziela, 20 września, Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Józefa Zwierzyńskiego w 12. rocznicę śmierci;

10.00 za ++ Bronisława Wojtaszek oraz Mariannę i Józefa Żaków;

12.00 za + Józefa Bugajskiego;

16.00 za ++ Franciszka, Annę, Jadwigę, Henryka, Jadwigę, Michała, Ewę, Franciszkę i Antoniego;

 

Inne

Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele w Polsce V Tydzień Wychowania, którego tematem jest „”Wychowywać do pełni człowieczeństwa”.  W tym tygodniu pragniemy w naszych modlitwach poświęcić więcej czasu i refleksji  sprawie kształtowania i rozwoju osobowości nie tylko młodego pokolenia i osób, które zawodowo tą sprawą się zajmują, ale również każdego z nas, gdyż naszym powołaniem jest dążenie do doskonałości tak, jak chciał tego Jezus: „Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” (Mt 5,48).

W środę, 16 września, zapraszamy młodych ludzi zaangażowanych w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży na spotkanie modlitewno- formacyjne. Spotkanie w sali katechetycznej o godz. 18.45.

Bardzo serdecznie dziękuję 24 osobom, które wzięły udział wczoraj w pielgrzymce parafialnej „Śladami Bożego Miłosierdzia”, podczas której modliliśmy się w intencjach naszej parafialnej wspólnoty. Modliliśmy się u Grobu Bożego w Miechowie, w sanktuariach św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia w Krakowie iw Klasztorze Ojców Benedyktynów w Tyńcu.