26. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na 26. niedzielę zwykłą

27 września 2015 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika. Msze św.: 1) za + Zofię Stokowiec w 2. rocznicę śmierci, 2) za + Zofię Zagnińską – od koleżanki i sąsiadki Heleny;

Wtorek, 29 września, święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze św.: 1) za ++ Annę, Henryka, Jerzego, Weronikę i Wojciecha, 2) za + Józefa Kumora – od rodziny Siejów;

Środa, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Msze św.: 1) za + Wacława Barańskiego, Mariannę i Antoniego Włodarczyków oraz zmarłych z rodzin Barańskich i Włodarczyków, 2) za + Józefa Kumora – od rodziny Gozderów;

Czwartek, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Msze św.: 1) za ++ Zofię, Feliksa i Józefę Głuszków, 2) za + Stanisławę Borowiec (Msza gregoriańska);

Piątek, 2 października, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Msze św.: 1) za ++ Teresę, Andrzeja i Pawła Wiejasów, 2) za + Stanisławę Borowiec (Msza gregoriańska), 3) za dusze w Czyśćcu cierpiące;

Sobota, 3 października, godz. 13.00 – chrzest Zofii Gil, godz. 15.30 Msza ślubna Aleksandry Dylewskiej i Florien Chaumeil, godz. 17.00 Msza św. za + Stanisławę Borowiec (Msza gregoriańska);

 

Niedziela, 4 października, 27 niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski oraz na podziękowanie za każde dobro z okazji srebrnego jubileuszu małżeństwa Elżbiety i Mirosława;

Msza za + Stanisławę Borowiec (Msza gregoriańska) – w kaplicy Domu Księży Emerytów;

10.00 za ++ Marię, Stefana oraz zmarłych z rodziny Sewerynów i Dziubów;

12.00 za ++ Mariannę i Władysława Sowów oraz Krystynę Adach;

16.00 za ++ Józefę i Jana Cedrów;

 

Inne

W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik, w którym chcemy się włączyć w różańcową modlitwę całego Kościoła katolickiego. Intencji tej pięknej maryjnej modlitwy z pewnością nie brakuje nikomu. Gorąco zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe odbywają się w naszym kościele po Mszy, która od 1 października (do końca marca 2016 r.) sprawowana jest w naszym kościele o godz. 17.00.

Parafialny dzień chorych we czwartek, 1 października. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Początek wizyty o godz. 8.30 od strony Kolonii.

W sobotę, 3 października, w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00, Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego, Jana Piotrowskiego o godz. 12.00. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej, a zwłaszcza członkinie tej wspólnoty z naszej parafii, gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

Caritas Diecezji Kieleckiej prowadzi akcję zbierania zużytych telefonów komórkowych i baterii, której celem jest pozyskanie środków finansowych na zakup ambulansu medycznego dla Hospicjum Caritasu w Kielcach. W przedsionku kościoła jeszcze przez tydzień będzie można składać ww. sprzęt. Zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy podstawowy etap unowocześnienia sprzętu służącego wyświetlaniu pieśni podczas liturgii. Oby działania te pomogły nam w uczestnictwie we  wspólnej modlitwie. W miarę naszych możliwości finansowych monitory do wyświetlania tekstów zostaną jeszcze zamontowane w kaplicach bocznych. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspaniałomyślnie wspierają nasze gospodarcze inwestycje. Bóg zapłać.

W sobotę, 10 października, o godz. 11.00 ks. bp Kazimierz Ryczan udzieli 24 naszym młodym parafianom sakramentu bierzmowania. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na tę uroczystość, która jest świętem dojrzałej młodości Kościoła.

Serdecznie dziękuję w imieniu naszej parafialnej wspólnoty za obecność dwom przedstawicielom Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, dkn. Maciejowi Guździałowi i alumnowi Łukaszowi Sucheni, za przybliżenie nam ogromnie ważnej sprawy powołania do posługi kapłańskiej i odnowienie świadomości duchowych i materialnych potrzeb tej diecezjalnej uczelni.