29. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na 29. niedzielę zwykłą

18 października 2015 r. 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 19 października, Msze św.: 1) za + Jana w 9. rocznicę śmierci, 2) za + Stanisławę Borowiec;

Wtorek, 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. Msze św.: 1) za ++ Józefę i Józefa Wojtynów, 2) za + Stanisławę Borowiec (Msza gregoriańska);

Środa, 21 października, wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Msze św.: 1) za + Stanisławę Borowiec, 2) za + Józefa Kumora – od rodziny Orzechowskich;

Czwartek, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Msze św.: 1) za + Zofię Zagnińską – od rodziny Kuchcińskich z Klonowa, 2) za + Stanisławę Borowiec (Msza gregoriańska);

Piątek, 23 października, Msze św.: 1) za + Stanisława Zagnińskiego i zmarłych z rodziny Dudzińskich, 2) za + Stanisławę Borowiec (Msza gregoriańska), 3) za + Irenę Lisowską – od koleżanek;

Sobota, 24 października, Msze św.: 1) za + Stanisławę Borowiec; 2) za ++ Jana, Stanisławę i Józefa Żelaznych oraz Katarzynę i Józefa Kołodziejów;

 

Niedziela, 25 października, 30. niedziela zwykła. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze w następujących intencjach:

8.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Danuty i Andrzeja z okazji 30-tej rocznicy ślubu – od Syna z Narzeczoną;

Msza św. gregoriańska za + Stanisławę Borowiec w kaplicy Domu Księży Emerytów;

10.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski oraz na podziękowanie za 55 lat małżeńskiej wspólnoty Bronisławy i Józefa;

12.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszy wzrost małżeńskiej miłości Izabeli i Marcina w 1. rocznicę ślubu – od babci Stanisławy;

16.00 za + Sławomira Jończyka – od koleżanek z Dąbrowy;

Inne

W ubiegłą niedzielę na potrzeby „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, który realizuje utworzona przez Konferencję Episkopatu Polski Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, nasza wspólnota parafialna złożyła ofiary w wysokości 980,- zł. Zostały one przekazane na odpowiednie konto. Z całego serca dziękuję za ten dar.

W poniedziałek 19 października, po nabożeństwie różańcowym, spotkanie organizacyjne Członkiń wspólnot Żywego Różańca.

We wtorek, 20 października, po nabożeństwie różańcowym spotkanie Członkiń Parafialnego Zespołu Caritas.

W sobotę, 24 października, o godz. 16.00 spotkanie formacyjne ministrantów.

Gorąco zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w tym roku pragniemy ofiarować za prześladowanych chrześcijan oraz w intencjach pokoju na świecie i obrad Synodu Biskupów w Rzymie. Nabożeństwa odbywają się po Mszy św.

Paniom z Kolonii i ul. Starogórskiej bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła i złożone na kwiaty ofiary. Uprzejmie proszę o podjęcie tego zadania kolejno przez Panie z ul. Północnej, Szybowcowej i Warszawskiej (poczynając od strony Kielc aż do Łąk).

Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim uroczystość Wszystkich Świętych i czas modlitw za naszych zmarłych. Od przyszłego tygodnia można tez będzie składać wypominki. Natomiast w sobotę, 31 października , podobnie jak w ubiegłym roku, planujemy zorganizować „Noc świętych”. Nabożeństwo to, trwające od godz. 18.30 do 21.00, polega na modlitewnych czuwaniu przy relikwiach świętych, medytacji nad ich życiem i procesji z relikwiami świętych – w tym roku od kościoła pw. Ducha Świętego do naszej świątyni. W roku ubiegłym, jak pamiętamy, kierunek procesji był odwrotny.

Powoli zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu przyszłego roku w Krakowie. W naszej diecezji gościć będziemy ok. 5.000 młodych ludzi. W związku z tym prosiłbym, by w gronie rodzinnym przemyśleć czy i ilu młodym, przybywającym z całego świata, gotowi jesteśmy udzielić kilkudniowej gościny w naszych rodzinach.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Zachęcamy młodych przygotowujących się do małżeństwa do skorzystania z tej możliwości.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć Jan Biskupski, kawaler z naszej parafii i Kamila Chojnacka, panna z parafii Wierna Rzeka. Zapowiedź druga. O ewentualnych przeszkodach małżeńskich należy powiadomić kancelarię parafialną.