32. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na 32. Niedzielę zwykłą

8 listopada 2015 r.

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 9 listopada, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Msze św.: 1) za ++ Stefana Kunderę, Stanisława, Lucynę Starz, Stefanię Będkowską, Józefa i Józefę Kunderów, 2) za + Irenę Meresińską – od sąsiadów bliskich i dalszych;

Wtorek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Msze św.: 1) za ++ Michała Bugajskiego – od rodzin Cedro i Wach, 2) za ++ Wiktorię Janyst i Eugeniusza Kmiecika – od rodziny Kmiecików;

Środa, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours. Narodowe Święto Niepodległości, w modlitwie pamiętamy o naszej Ojczyźnie. Msze św.: 1) za + Irenę Meresińską – od córki Anny z rodziną, 2) za ++ Edwarda, Władysława, Stanisława, Stanisławę i Wacława. Podczas Mszy poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych;

Czwartek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Msze św.: 1) za + Michała Bugajskiego – od żony, 2) za + Irenę Meresińską – od sąsiadów bliskich i dalszych;

Piątek, 13 listopada, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Msze św.: 1) za + Michała Bugajskiego – od zakładu pogrzebowego „Kalia”, 2) za + Władysława Michtę – od bratowej Heleny z dziećmi;

Sobota, 14 listopada, Msze św.: 1) za zmarłych polecanych Bogu w tegorocznych wypominkach, 2) O zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Anny z okazji 18-tych urodzin i dla Stanisławy z okazji 81-tych urodzin;

 

Niedziela, 15 listopada, 33. Niedziela zwykła. Niedziela Adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Józefa, Stanisławę, Stefana i Stefana Cedrów, Wiktorię Pisarczyk i Janinę Biernat;

10.00 za + Józefa Bugajskiego;

12.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Stanisławy i Stanisława Kijaków z okazji 60-tej rocznicy ślubu;

16.00 za ++ Stanisławę i Edwarda Leśniewskich;

 

Inne

 

  • Zapraszamy, Panie i Panów, do Wspólnoty Żywego Różańca. W naszej parafii działa 7 wspólnot różańcowych, z których dwie są niekompletne z powodu śmierci członkiń.

W skład każdej wspólnoty modlitewnej powinno wchodzić 20 osób – tyle, ile jest różańcowych tajemnic. Jak każdy chrześcijanin, tak i wspólnota parafialna i cały Kościół potrzebuje orędownictwa Matki Najświętszej, stąd apel do włączenia się w modlitwę wspólnot różańcowych. Chętnych gorąco zapraszamy do zakrystii celem formalnego przyłączenia się do tej krucjaty modlitwy.

  • Od 6 listopada w polskich kinach można oglądać film „Zakazany Bóg”. To przejmująca opowieść o potędze prawdziwej wiary i sile odważnego świadectwa. Film opowiada o 51 błogosławionych męczennikach z Barbastro: mężnych klaretynach, którzy oddali swe życie za Chrystusa podczas wojny domowej w Hiszpanii. Film wyświetlany jest w Kielcach w kinie Moskwa.
  • W niedzielę 25 października odbyło się liczenie uczestników Mszy św. niedzielnej. W naszej parafii we Mszy św. wzięło udział 677 osób, do Komunii św. przystąpiło 281 osób. W roku ubiegłym doliczyliśmy się 519 uczestników Mszy niedzielnej. Na tegoroczny wzrost frekwencji miały z pewnością wpływ wybory parlamentarne i bliskie sąsiedztwo siedziby komisji wyborczej. Na Mszach było sporo osób spoza parafii.
  • W nabożeństwie „Noc świętych”, 31 października”, zorganizowanym wspólnie z parafią pw. Ducha Świętego, wzięło udział ponad 200 osób. Serdecznie dziękuję zarówno tym, którzy wzięli udział w tym spotkaniu jak i tym szczególnie, którzy włączyli się w jego przygotowanie. W ocenie wielu uczestników nabożeństwo było bardzo „udane”.
  • W miesiącu październiku najlepszymi ministrantami byli: Kuba Gil – był obecny na 36 liturgicznych i organizacyjnych spotkaniach, Kuba Kozubek (senior) – zdobył 19 punktów i Andrzej Chanc – 11 punktów.