1. Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

na I Niedzielę Adwentu

29 listopada 2015 r. 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 30 listopada, Święto św. Andrzeja, Apostoła. Msze św.: Roratnia o godz. 6.45 za ++ Zofię, Józefa i Mieczysława Kozubków; o godz. 17.00: 1) za ++ Wawrzyńca, Marię, Stanisława, Mariannę i Mariana Bakalarzów, 2) za + Józefa Kozubka – od uczestników pogrzebu;

Wtorek, 1 grudnia. Msza św. roratnia za + Helenę Kumor;

Środa, 2 grudnia. Msza św. roratnia za ++ Stanisława i Zofię Papros;

Czwartek, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Msza św. roratnia: 1) za ++ Jana Ksela (12. rocznica śmierci) i Władysławę Kaczmarczyk (2 rocznica śmierci), 2) za dusze w Czyśćcu cierpiące;;

Piątek, 4 grudnia. Pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 6.00. Msza św. roratnia: za + Władysława Michtę – od siostry Zofii;

Sobota, 5 grudnia. Msza św. roratnia o godz. 7.30: 1) za + Ryszarda (30. rocznica śmierci) i zmarłych z rodziny Januchtów, 2) za + Stefana Cedro (5. rocznica śmierci) i zmarłych z rodzin Cedrów i Kowalskich;

 

Niedziela, 6 grudnia, II Niedziela Adwentu. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Wincentego Januchtę (17. rocznica śmierci);

10.00 za ++ Zofię, Stanisława i Edwarda Borkowskich oraz ++ z rodziny Brzyżkiewiczów;

12.00 za ++ Jana Ksela i Władysławę Kaczmarczyk;

16.00 za ++ Katarzynę i Jana Machulów w rocznicę śmierci oraz + Stefana Machula – od Edwarda z rodziną;

 

Inne

  • Wczoraj uroczystymi nieszporami w katedrze kieleckiej pod przewodnictwem Pasterza Kościoła Kieleckiego rozpoczęliśmy obchody jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski. O jubileuszu tym będzie nam przypominać świeca, którą umieścimy przy naszej parafialnej chrzcielnicy.
  • Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jej harmonogram znajduje się na naszej stronie internetowej (kielce-dabrowa.pl) oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.
  • Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, podobnie jak w ubiegłym roku, mamy zamiar z młodzieżą zorganizować kiermasz przedświąteczny, na którym będzie można nabyć kartki bożonarodzeniowe, bombki choinkowe, słodycze i inne rzeczy związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cele duszpasterstwa młodzieży. W niedzielę tę w Kościele w Polsce przeprowadzona zostanie kwesta do puszek na rzecz pomocy Kościołowi katolickiemu w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  • Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć Daniel Krók, syn Henryka, kawaler z naszej parafii oraz Martyna Iwan, córka Stanisława, panna z parafii w Wiśniówce. Zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach małżeńskich należy poinformować naszą kancelarię parafialną.