Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego

Ogłoszenia parafialne

na Niedzielę w Oktawie Narodzenia Pańskiego

27 grudnia 2015 r.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 28 grudnia, święto Świętych Młodzianków Męczenników. Msza św. o godz. 17.00 za + Irenę Meresińską – od Chrześnicy;

Wtorek, 29 grudnia. Piąty dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Msza św. o godz. 17.00O Boże błogosławieństwo zdrowie i potrzebne łaski dla Waldemara z okazji urodzin;

Środa, 30 grudnia. Szósty dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Msza św. o godz. 8.00, 1) O zdrowie dla Andrzeja, 2) za + Kristiana – od rodziny Wojtynów;

Czwartek, 31 grudnia. Siódmy dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Msza św. na zakończenie roku o godz. 16.00: 1) za + Eugeniusza Kunderę, 2) za + Władysławę Janyst – od zakładu pogrzebowego „Kalia”;

 

Piątek, 1 stycznia 2016 r. Oktawa Narodzenia Pańskiego. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Stanisława Cedro (15. rocznica śmierci);

10.00 za + Katarzynę Surowczyk (Msza gregoriańska);

12.00 za + Mieczysława oraz zmarłych z rodzin Kozubków i Kselów;

16.00 za + Józefa Kozubka – od rodziny Majcherczyków;

 

Sobota, 2 stycznia, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Msze św. o godz. 8.00: 1) za + Józefa Kozubka – od rodziny Kselów, 2) za + Katarzynę Surowczyk (gregorianka);

 

Niedziela, 3 stycznia. II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Józefa Kozubka – od rodziny Kozubków;

2) za + Katarzynę Surowczyk (w kaplicy Domu Księży Emerytów)

10.00 za ++ Łucję Chanc, Krystynę Hampel, Stanisława i Stanisławę Hamplów;

12.00 za + Józefa Kozubka – od Koła Różańcowego Marianny Biskupskiej;

16.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Łukasza i Daniela z okazji 22. urodzin oraz w 50. rocznicę urodzin Jarosława;

 

 

Inne

         W ubiegłym roku nasza parafia przystąpiła do ogólnopolskiej i europejskiej akcji „Kolędnicy Misyjni”, polegającej na odwiedzaniu rodzin przez dzieci i młodzież z orędziem bożonarodzeniowym i noworocznym, podczas którego zbierane są datki na cele pomocy dzieciom z krajów misyjnych. Nasze dzieci od godz. 15.00 do 18.00 będą odwiedzać w dzisiejszą niedzielę rodziny mieszkające na Kolonii. Natomiast w przyszłą niedzielę, 3 stycznia, rodziny mieszkające przy ul. Starogórskiej. Bardzo gorąco proszę o otwarcie domów i serc na misyjnych kolędników.

Bardzo serdecznie dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie opłatkowego spotkania dla seniorów i osób samotnych w ubiegłą niedzielę. Wzięło w nim udział 20 osób. Dziękuję także z radością zespołowi „Dąbrowianki”, który przyłączył się do tej akcji i wniósł w nią swój materialny i śpiewaczy wkład.

Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w tegorocznych Mszach roratnich. Było nas średnio 70 osób, w tym 20 dzieci. Siedmioro dzieci uczestniczyło we wszystkich 20 roratnich spotkaniach. Szczególne słowa wdzięczności kieruję pod adresem pani Elżbiety i pana Damiana, którzy aktywnie pomogli przygotować tegoroczne roraty oraz pod adresem tych rodziców, którzy przygotowali ciasteczka „roratki” dla dzieci. „Bóg zapłać”.

W ubiegły poniedziałek dzieci z naszej szkoły pod kierunkiem Pań Elżbiety Moskwy i Magdaleny Gumieli przygotowały bardzo udane przedstawienie jasełkowe. Obu Paniom dziękuję za ich pełne serca zaangażowanie w to przedstawienie. Jasełka zostaną powtórzone w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 po Mszy popołudniowej. Już dziś z młodymi aktorami zapraszamy na to przedstawienie.