Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia parafialne

na Niedzielę Święta Chrztu Pańskiego

(1. Niedziela zwykła)

10 stycznia 2016

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 11 stycznia. O godz. 8.00 Msza św. za + Katarzynę Surowczyk – Msza gregoriańska;

Wtorek, 12 stycznia. O godz. 8.00 Msze św.: 1) za + Józefa Kozubka – od brata Mariana z rodziną, 2) za + Katarzynę Surowczyk;

Środa, 13 stycznia. O godz. 8.00 Msze św.: 1) O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Stefana Gila, 2) za + Katarzynę Surowczyk;

Czwartek, 14 stycznia. O godz. 8.00 Msza św. za + Katarzynę Surowczyk (Msza gregoriańska);

Piątek, 15 stycznia. O godz. 8.00 Msze św.: 1) za + Józefa Kozubka – od rodziny Królów, 2) za + Katarzynę Surowczyk;

Sobota, 16 stycznia. O godz. 8.00 Msze św.: 1) za ++ Anielę i Piotra Borkowskich, Mariannę, Kazimierza, Stanisława i Jana Majcherczyków oraz Helenę i Mariana Zielińskich, 2) za + Katarzynę Surowczyk;

 

Niedziela, 17 stycznia, 2. Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 1) za ++ Kazimierza (w 2. rocznicę śmierci) i Andrzeja Siudów, 2) za + Katarzynę Surowczyk;

10.00 za ++ Zdzisława (w 25. rocznicę śmierci) i Zofię Borzęckich;

12.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i pomyślny rozwój dla Wojtusia z okazji 5. rocznicy urodzin oraz za jego rodziców;

16.00 za + Józefa Kozubka – od rodziny Cedrów i Biskupskich;

 

Inne

 

Serdecznie dziękuję dzieciom i młodzieży, które w ramach ogólnopolskiej akcji „Kolędnicy misyjni” odwiedzili w niedziele 27 grudnia i 3 stycznia niektóre rodziny naszej parafii. Rodzinom tym dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary, które zostały przeznaczone na pomoc dzieciom z misji katolickich na Madagaskarze. Kolędnicy zebrali na ten cel 1.740 zł. Również w tym samym celu zbierane były ofiary składane przy okazji nabywania kredy i kadzidła w Święto Trzech Króli. Młodzi zebrali w tym dniu 470,- zł. Środki te zostały przekazane na cele misyjne oraz na wsparcie finansowe dla duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej parafii

W imieniu dzieci naszej szkoły podstawowej oraz Pań Elżbiety Moskwa i Magdaleny Gumieli serdecznie dziękuję za liczny udział w jasełkach w uroczystość Objawienia Pańskiego, a obu Paniom i dzieciom za przygotowanie udanego przedstawienia.

\W przyszłą niedzielę 17 stycznia, po Mszy popołudniowej ok. godz. 17.00, zapraszamy na wspólne kolędowanie w kościele z udziałem obu naszych scholi parafialnych, młodszej i starszej.

\W przyszłą niedzielę przypada również obchodzony w Kościele Dzień Judaizmu. Poprzedza on Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i ma na celu przybliżenie wiernym prawdy o religii żydowskiej, która częściowo jest i naszym dziedzictwem. Z tej racji w czwartek 14 stycznia br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach organizowana jest konferencja naukowa o relacjach między chrześcijanami a synagogą. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej diecezji oraz seminarium kieleckiego.

Zakończona została wizyta duszpasterska w naszej parafii. Jej podsumowanie oraz informację o wykonanych w ubiegłym roku zadaniach duszpasterskich i pracach gospodarczych przedstawię jeszcze w styczniu br.