3. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

28 lutego 2016

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 29 lutego. Msza św. za + Gabrielę Kozubek – od Zofii i Józefa Kozubków z rodziną;

Wtorek, 1 marca, Msze św.: 1) za + Janinę Wojtynę, 2) Józefę i Józefa (20. rocznica śmierci) Wojtynów ;

Środa, 2 marca. Msza św. O Boże błogosławieństwo zdrowie i potrzebne łaski dla Heleny Strząbała z okazji imienin;

Czwartek, 3 marca. Msza św. O zdrowie dla Krzysztofa;

Piątek, 4 marca, święto św. Kazimierza, królewicza. Droga Krzyżowa o godz. 16.30; Msza św. za ++ Kazimierza Kunderę oraz zmarłych z rodzin Nogalskich i Kunderów;

Sobota, 5 marca, Msza św. za + Mariana Kowalskiego – od rodzin z Dąbrowy, 2) za + Monikę w 9. rocznicę śmierci;

 

Niedziela, 6 marca, IV Niedziela Wielkiego Postu Laetare (Raduj się). Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Bolesława, Rozalię, Danutę, Jerzego i Zbigniewa;

10.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski w dorosłym życiu dla Izabeli Jamrożek z okazji 18-tych urodzin;

12.00 za ++ Władysława, Adama, Zdzisława i zmarłych z rodziny Cedrów;

15.30. Gorzkie żale;

16.00 za ++ Mariannę i Józefa Kunderów oraz Karola Salwę;

 

Inne:

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę, które były przeznaczone na potrzeby misyjne, wspierane przez Kościół w Polsce. Zbiórka ta przyniosła kwotę 878 zł. Serdecznie dziękuję za te ofiary.

Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki przed Mszą św. o godz. 16.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30 (przed Mszą popołudniową) zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali. W piątek przed rekolekcjami wielkopostnymi, 11 marca br., planujemy – wzorem lat ubiegłych, Drogę krzyżową na Świętym Krzyżu. Można się już zapisywać w zakrystii na tę pielgrzymkę.

W piątkowej nocnej Drodze krzyżowej na Święty Krzyż, która wyruszyła z naszego kościoła wzięło udział 289 osób. Dziękuję tym spośród nas, którzy przybyli na rozpoczęcie tej pielgrzymki i tym, którzy wzięli w niej udział.

Wkrótce trzeba będzie podjąć decyzję o udziale w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Uczestnictwo w całym tym kilkudniowym przedsięwzięciu w dniach od 25 do 31 lipca wiąże się z wykupieniem odpowiedniego pakietu uczestnika. Bardzo proszę osoby zamierzające udać się na tę pielgrzymkę o zapoznanie się ze szczegółami organizacyjnymi na stronach internetowych ŚDM. Ze swej strony planujemy zorganizować wyjazd parafialny lub dekanalny w zależności od ilości chętnych.

W najbliższą środę, 2 marca, po Mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne członków Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży.

W najbliższy czwartek, 3 marca, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy młodych i starszych na krótkie modlitewne czuwanie do Masłowa, które odbędzie się od godz. 19.30 do 20.30.

Pewnej wdowie dziękujemy za ofiarowanie szaty liturgicznej, jaką jest nowy welon, którym posługujemy się podczas nabożeństw eucharystycznych, udzielając błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wartość tego daru wynosi 500 złotych. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej składam Ofiarodawczyni serdeczne Bóg zapłać!

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Anna Agnieszka Januchta, córka Witolda i Grażyny, nasza parafianka i Daniel Kowalski, syn Dariusza i Ewy, kawaler z Radzymina. Zapowiedź pierwsza.