4. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

na 4. Niedzielę Wielkiego Postu Lætare (Raduj się)

6 marca 2016

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 7 marca. Msza św. za + Anielę Kaczmarczyk – od zakładu pogrzebowego Kalia;

Wtorek, 8 marca, Msza św. za ++ Stanisława i Antoninę;

Środa, 9 marca. Msza św. za + Mariana Jaskulskiego w 1. rocznicę śmierci;

Czwartek, 10 marca. Msza św. za + Anielę Kaczmarczyk – od uczestników pogrzebu;

 

Piątek, 11 marca, Droga krzyżowa o godz. 16.30; Msza św. za + Anielę Kaczmarczyk – od bratowej Heleny;

17.15 Wyjazd na Drogę krzyżową na Świętym Krzyżu;

 

Sobota, 12 marca, Msza św. za + Anielę Kaczmarczyk – od rodziny Bandrowskich;

 

Niedziela, 13 marca, V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Krystynę i Roberta Libochów;

10.00 za + Krystynę Kunderę;

12.00 za ++ Mariannę (21. rocznica śmierci), Jana, Bronisława, Józefa i Andrzeja;

15.30. Gorzkie żale;

16.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Boskiej dla Józefa z okazji 75-tych urodzin i na podziękowanie za otrzymane łaski;

 

Inne:

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Ich program znajduje się na ulotce w przedsionku kościoła. Bardzo proszę, by każda rodzina zaopatrzyła się w ten informator.

Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki przed Mszą św. o godz. 16.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30 (przed Mszą popołudniową) zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali. W najbliższy piątek, 11 marca br., planujemy – wzorem lat ubiegłych, Drogę krzyżową na Świętym Krzyżu. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

W zakrystii można już otrzymać tzw. baranki wielkanocne. Ofiary złożone przy okazji ich nabycia przeznaczone są na organizację letniego wypoczynku dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Dwa lata temu nasza parafia otrzymała wsparcie finansowe dla obozu służby liturgicznej w Gąskach z tych właśnie środków. Niech również tegoroczna akcja będzie dla nas okazją do podejmowania drobnych czynów miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele duet muzyczny, który urozmaici i ubogaci muzycznie i wokalnie naszą liturgię. Po Mszy będzie można nabyć płytę tego zespołu.

Wkrótce trzeba będzie podjąć decyzję o udziale w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Uczestnictwo w całym tym kilkudniowym przedsięwzięciu w dniach od 25 do 31 lipca wiąże się z wykupieniem odpowiedniego pakietu uczestnika. Bardzo proszę osoby zamierzające udać się na tę pielgrzymkę o zapoznanie się ze szczegółami organizacyjnymi na stronach internetowych ŚDM. Ze swej strony planujemy zorganizować wyjazd parafialny lub dekanalny w zależności od ilości chętnych.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Anna Agnieszka Januchta, córka Witolda i Grażyny, nasza parafianka i Daniel Kowalski, syn Dariusza i Ewy, kawaler z Radzymina. Zapowiedź druga.