3. Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

na III Niedzielę Wielkanocną,

10 kwietnia 2016 r.

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 11 kwietnia, Msza św. za + Piotra Olesińskiego w 4. rocznicę śmierci;

Wtorek, 12 kwietnia, Msza św. za ++ Jana i Józefę oraz Jana i Stanisława;

Środa, 13 kwietnia, Msza św. za ++ Zofię Kumór (17. rocznica śmierci) oraz Jana i Jana Kumór;

Czwartek, 14 kwietnia, Msza św. za ++ Zofię i Władysława Obarów;

Piątek, 15 kwietnia, Msza św. O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Jana, Marianny i Andrzeja oraz o wytrwałość w dźwiganiu krzyża choroby;

Sobota, 16 kwietnia. Msza św. za ++ Władysława Cedro (21. rocznica śmierci) oraz Zofię (5. rocznica śmierci), Stanisława Biskupskiego i Karola Salwę;

 

IV Niedziela Wielkanocna, 17 kwietnia. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Edwarda, Władysławę, Stanisława, Stanisławę i Wacława;

10.00 za ++ Zofię, Józefa i Mieczysława Gilów, Weronikę Cedro, Anielę i Bronisława Moskalów oraz Wiktorię i Jana Kupisów;

12.00 O Boże błogosławieństwo dla całej rodziny, zdrowie i potrzebne łaski oraz na podziękowanie za 25 lat małżeńskiej wspólnoty Agnieszki i Dariusza Borków;

16.00 za ++ rodziców, rodzeństwo i szwagrów;

 

 

Inne:

 

Serdecznie dziękuję za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę, które przeznaczone były na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas naszej diecezji. Zebraną sumę 602,- zł przekazaliśmy na konto bankowe Caritasu.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Martyna Januchta, panna z naszej parafii, córka Czesława i Bożeny i Paweł Jaworski, kawaler z parafii św. Wojciecha w Zawierciu, syn Włodzimierza i Ilony. Zapowiedź pierwsza.

Mateusz Wrzochal, kawaler z naszej parafii, syn Andrzeja i Anna Dyk, panna z parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach, córka Zbigniewa. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić kancelarie parafialną.

 

Wodociągi Kieleckie, z dobroczynności których nasza parafia miała okazję skorzystać rok temu podczas kanalizowania budynku naszego  kościoła, prosiły o podanie do informacji apelu w sprawie konieczności podpisania przez mieszkańców nowo skanalizowanych domów umów z Wodociągami Kieleckimi dotyczących odprowadzenia ścieków. Zainteresowanych odsyłam do szczegółów tego apelu, który jest dostępny na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.