9. Niedziela Zwykła

Szanowni Państwo,

Przepraszamy za niedostępność strony w ostatnim czasie. Jak się później okazało, strona padła ofiarą hakerów. Dane osobiste Parafian nie wyciekły – nawet nie są one trzymane na tym serwerze. 

Funkcjonalność strony jest stopniowo przywracana do poprzedniego stanu.

Ogłoszenia parafialne
na IX Niedzielę Zwykłą,
29 maja 2016 r.

Liturgia Tygodnia

Poniedziałek, 30 maja, Msza św.: 1) za + Krystynę Skolik – od uczestników pogrzebu;
Wtorek, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św.: 1) za + Krystynę Skolik – od ministrantów;
Środa, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika. Msza św. za ++ Antoninę (6. rocznica śmierci) oraz Grażynę i Jana Kozubków;
Czwartek, 2 czerwca. Msza św. za ++ Franciszka, Józefę, Jana, Stanisława, Zofię i Dorotę;
Piątek, 3 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwszy piątek miesiąca. Msza św. O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski i na podziękowanie za 30 lat małżeńskiej wspólnoty Teresy i Andrzeja;
Sobota, 4 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17.00 Msza ślubna Aleksandry Stępień i Jacka Mazurczaka; Nie ma Mszy o godz. 18.00.

Niedziela, 5 czerwca. X Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:
8.00 za + Michała Bugajskiego;
10.00 za ++ Katarzynę i Wincentego Kselów i zmarłe rodzeństwo oraz za ++

Zofię, Józefa i Mieczysława Kozubków;
12.00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny Stanisława i Teresy Kapuścińskich;
16.00 za + Wojciecha Gawrońskiego w 2. rocznicę śmierci – od Żony; po Mszy nabożeństwo czerwcowe;

Inne:
Zakończona została wizytacja kanoniczna naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za modlitwę w tym czasie za ks. bp. Mariana Florczyka, który ją przeprowadził i za włączenie się w przygotowania do niej.
Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do godnego i pięknego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie i odnowienie ołtarzy polowych – robią to ciągle te same rodziny, którym cała parafia winna jest szczególną wdzięczność, dziękuję za przystrojenie domów, uporządkowanie obejść. Dziękuję dzieciom, młodzieży, służbie liturgicznej, dorosłym. Procesja jest zawsze wyrazem naszej wdzięczności samemu Jezusowi za Jego nieskończoną miłość do nas i trwanie pośród nas pod postaciami chleba i wina. Bóg zapłać.
Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję serdecznie za ofiarę pieniężną złożoną na potrzeby naszej parafii. Dzieciom pierwszokomunijnym dziękuję za ofiarowanie 190,- zł na potrzeby Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. To bardzo ważny i piękny gest w długim procesie uczenia się kultury dawania, „cywilizacji miłości” – by posłużyć się wyrażeniem św. Jana Pawła II.
Słowa wdzięczności kieruję też pod adresem Komitetu ds. Festynu Parafialnego. Ta skromna grupka osób nabiera coraz większej wprawy w organizowaniu tego sympatycznego spotkania parafialnego. Rekreacja i wspólna zabawa są ważnym aspektem życia chrześcijańskiej wspólnoty, wcale nie łatwym w realizacji. Mam wrażenie, że i w tej dziedzinie idzie nam coraz lepiej. Gorąco dziękuję wszystkim grupom, które włączyły się w festynową akcję: Wspólnotom Żywego Różańca,” Dąbrowiankom”, Parafialnemu Zespołowi Caritas, Parafialnemu Centrum Światowych Dni Młodzieży, Ministrantom, obu scholom. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie Organizatorów do wspólnego świętowania.
Od ubiegłej niedzieli trwa zbieranie podpisów popierających obywatelski projekt „Stop aborcji”, o którym już informowaliśmy. Podpisy można składać w kaplicy Matki Boskiej i w kaplicy chrzcielnej. Będą one zbierane do przyszłej niedzieli, 5 czerwca, włącznie.
W środę, 1 czerwca, o godz. 19.00, do sali katechetycznej zapraszamy na spotkanie Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży.
W piątek pragnę odwiedzić chorych. Proszę o ich zgłaszanie w zakrystii. Początek odwiedzin od godz. 8.30 od strony Kolonii.
Zbiórka funduszy na budowę pomnika św. Jana Pawła II w Masłowie, upamiętniającego 25-lecie Jego pobytu na świętokrzyskiej ziemi, przeprowadzona w ubiegłą niedzielę, przyniosła sumę 756,- zł. W imieniu Społecznego Komitetu Budowy Pomnika i własnym serdecznie dziękuję za przyłączenie się do tej akcji i za złożone ofiary.
W roku 25-lecia pobytu św. Jana Pawła II w Kielcach i Masłowie nie organizujemy tradycyjnej pieszej pielgrzymki do Masłowa, lecz zapraszamy w sobotę 4 czerwca o godz. 10.00 na uroczystości jubileuszowe na Plac św. Jana Pawła II przy kieleckiej katedrze, które zakończą się Mszą o godz. 11.00.
W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona kwesta na budowę Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. Przypomnijmy, że historia budowy Świątyni Najwyższej Opatrzności liczy ponad 200 lat i wiąże się z Konstytucją 3 maja z 1791, kiedy to uchwałą posłów Sejmu podjęta została decyzja o wybudowaniu świątyni jako wotum wdzięczności narodu za Konstytucję.
Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć Paulina Wołowiec, panna, córka Roberta i Moniki, nasza parafianka i Paweł Miś, kawaler, syn Bogusława i Teresy, z Posłowic. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.