Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia parafialne

na Uroczystość Najświętszej Trójcy,

22 maja 2016 r.

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 23 maja, Msze św.: 1) za ++ Stanisława, Józefa, Helenę i Józefa, 2) za + Krystynę Skolik – od mieszkańców ul. Północnej i Kolonii;

Wtorek, 24 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Msza św.: 1) za + Kazimierę i Stanisława Stempników oraz za Stanisławę, 2) za + Krystynę Skolik – od zespołu Dąbrowianki;

Środa, 25 maja, Msza św.: 1) za ++ Łukasza Kumora w 22. rocznicę śmierci i Piotra Kumora, 2) za + Krystynę Skolik – od mieszkańców ul. Starogórskiej;

 

Czwartek, 26 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za + Zofię Zagnińską – od Marianny Zielińskiej;

10.00 za ++ Andrzeja i Genowefę Kwiatków; po Mszy procesja Bożego Ciała;

12.00 za + Józefa Staszewskiego w 2. rocznicę śmierci;

Nie ma Mszy o godz. 16.00!

 

Piątek, 27 maja, Msza św. za ++ Mariannę, Wita i Marka Ślusarczyków oraz Józefa Kumora, 2) O Boże błogosławieństwo i łaski potrzebne w pasterskiej posłudze Księdza Proboszcza – od Parafianki z ul. Północnej;;

Sobota, 28 maja, o godz. 14.00 chrzest Amelii Gil; o godz. 18.00 Msza św.: 1) za ++ Weronikę Kozubek w 12. rocznicę śmierci oraz Henryka Kozubka w 9. rocznicę śmierci, 2) za + Krystynę Skolik – od rodziny Staszewskich;

 

Niedziela, 29 maja. IX Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Matyldę Wodecką i Józefa Pyszkę;

10.00  za ++ Antoninę, Stefana i Piotra Kołomańskich;

12.00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Amelki Zacharskiej z okazji roczku i za jej rodziców;

16.00 za ++ Annę, Franciszka, Kazimierza, Jadwigę, Henryka, Jadwigę, Helenę i Andrzeja; po Mszy nabożeństwo majowe;

 

Inne:

Dzisiejsza niedziela jest kulminacyjnym punktem wizytacji kanonicznej naszej parafii, którą przeprowadza ks. bp Marian Florczyk. Dziękujemy Księdzu Biskupowi za jego trud i modlitwę w intencjach naszej wspólnoty.

W najbliższy czwartek, 26 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, która przejdzie tradycyjną trasą. W związku z tym bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy polowych, jak to zwykle czynimy, oraz o udekorowanie swoich domów. Niech te wysiłki staną się okazją do wyrażenia naszej wiary w obecność Zmartwychwstałego pod postaciami chleba i wina, i przywiązania do tradycyjnych wartości naszych ojców. Do wzięcia udziału w procesji szczególnie gorąco zapraszam dzieci pierwszokomunijne i dzieci, które obchodziły rocznicę pierwszej Komunii św., młodzież i wszystkich parafian w strojach ludowych, jeśli je posiadają. Po zakończeniu procesji Msza św. południowa.

W środę o godz. 17.00 odbędzie się przed kościołem próba sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Pani Katechetka zaprasza na to spotkanie dziewczynki, które chcą sypać kwiatki przed Najświętszym Sakramentem.

Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję serdecznie za ofiarę pieniężną złożoną na potrzeby naszej parafii.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy zbieranie podpisów popierających obywatelski projekt „Stop aborcji”, o którym już informowaliśmy. Podpisy można składać w kaplicy Matki Boskiej i w Kaplicy chrzcielnej. Będą one zbierane do niedzieli 5 czerwca włącznie.

Przedstawiciele Społecznego Komitetu Budowy Pomnika św. Jana Pawła II w Masłowie, upamiętniającego pobyt Naszego Wielkiego Rodaka w Kielcach 25 lat temu, przeprowadzają dziś przed kościołem kwestę na ten cel. Jest to ostatnia okazja, by przyłączyć się do tego dzieła wdzięczności Świętemu i pamięci o Jego Wielkim Pontyfikacie.

Zbiórkę śmieci elektronicznych organizuje po raz kolejny Stowarzyszenie „Kościół w Potrzebie”. Odbędzie się ona w naszej parafii w najbliższą sobotę, 28 maja. Śmieci elektroniczne można składać w wyznaczonym miejscu na naszym przykościelnym parkingu od piątku rana do soboty, najpóźniej do godz. 10.30.