Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia parafialne

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,

8 maja 2016 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 9 maja, Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. Msze św.: 1) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Piotra z okazji 18. urodzin, 2) O Boże błogosławieństwo zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Opatrzności Bożej dla Stefana Kutrzeby z okazji 70. urodzin;

Wtorek, 10 maja, Msze św. w następujących intencjach: 1) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i łaski potrzebne w dorosłym życiu dla Michała Kumór w dniu  18-tych urodzin, 2) za ++ Stanisława, Zofię i Zdzisława Paprosów;

Środa, 11 maja, Msza św. za + Krystynę Skolik – od Zofii Piekutowskiej;

Czwartek, 12 maja, Msze św.: 1) za ++ Józefę, Franciszka, Jana, Stanisława, Zofię i Dorotę, 2) O Boże błogosławieństwo i łaski potrzebne w kapłańskiej posłudze dla księży: Wojciecha Skorupy z Kazachstanu, Stefana Borowca i Proboszcza – od rodziny Dudów;

Piątek, 13 maja, o godz. 17.15 druga spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych oraz okazja do spowiedzi dla ich rodziców; Msza św.: 1) za ++ Zofię i Jana Siudów, Mariannę i Józefa Radków oraz Mariannę i Józefa Siudów, 2) za + Krystynę Skolik – od przyjaciół z ul. Północnej i Kolonii; 

Sobota, 14 maja, święto św. Macieja, Apostoła. O godz. 11.00 Msza z udzieleniem Pierwszej Komunii św. w intencji dzieci i ich rodziców; o godz. 18.00 Msza św.: 1) za ++ Pawła i Zofię Postulaków, 2) za ++ Zofię i Stanisława Paprosów;

 

Niedziela, 15 maja. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Krystynę i Roberta Libochów; 

10.00  za ++ Stanisława i Stanisławę Konatów oraz Katarzynę i Władysława Pajdo;

12.00 za + Józefa Kunderę, 2) za ++ Mariannę i Władysława Borkowskich;

16.00 za + Józefa Magielskiego w 3. rocznicę śmierci; po Mszy nabożeństwo majowe;

 

Inne:

 

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odbywają się po Mszy wieczornej o godz. 18.30, a w niedziele – o godz. 17.00. Podczas nabożeństw chcemy w tym roku modlić się za Kościół katolicki w Nigerii i wesprzeć drobnymi ofiarami dzieła prowadzone w Wikariacie Apostolskim w Bomadi. Zgodnie z tradycją Białego Tygodnia Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w strojach pierwszokomunijnych. Zakończenie Białego tygodnia w piątek. W niedzielę 22 maja o godz. 10.00 zapraszamy dzieci z klasy IV i ich rodziców na Mszę św. w rocznicę ich pierwszej Komunii św.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Konrad Lesiak, kawaler z naszej parafii, s. Stefana i Anna Zakrzewska, panna z parafii św. Jadwigi w Kielcach, córka Zdzisława. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich między narzeczonymi powinien powiadomić kancelarię parafialną.

W naszej parafii trwają przygotowania do wizytacji kanonicznej, której centralnym punktem będzie obecność ks. bp. Mariana Florczyka w niedzielę 22 maja na Mszach świętych o godz. 10.00, po której Ksiądz Biskup spotka się z dziećmi od najmłodszych do klasy VI oraz o godz. 12.00, po której będzie spotkanie z grupami parafialnymi (Wspólnoty Żywego Różańca, schole, Parafialny Zespół Caritas, ministranci, „Dąbrowianki”, Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży).

Trwają również przygotowania do festynu parafialnego, na który już dziś zapraszamy. Odbędzie się on w sobotę, 21 maja w godzinach od 14.00 do 17.00.