10. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na X Niedzielę Zwykłą,

5 czerwca 2016 r.

 

Liturgia Tygodnia

Poniedziałek, 6 czerwca, Msza św.: 1) za + Krystynę Skolik – od mieszkańców ul. Starogórskiej, 2) za + Andrzeja Siudę (1. rocznica śmierci) i + Kazimierza;

Wtorek, 7 czerwca.  Msza św. za ++ Katarzynę, Wincentego i Jana Kselów;

Środa, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Msza św. za + Krystynę Skolik – od przyjaciół z ul. Witosa;

Czwartek, 9 czerwca. Msza św. za + s. Juwenalę w 1. rocznicę śmierci i za + Anielę Białek;

Piątek, 10 czerwca. Wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Msza św. za ++ Wincentego, Mariannę i Stanisława Sroków;

Sobota, 11 czerwca,  wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. O godz. 14.00 chrzest Antoniego Karola Salwy; o godz. 18.00 w drewnianej kaplicy Matki Boskiej Pocieszenia Msza św. w 150. rocznicę jej poświęcenia. Intencje: 1) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Henryka i Marii Janusów w 75. rodziny – od synów z rodzinami, 2) za + s. Juwenalę w 1. rocznicę śmierci, 3) za + Krystynę Skolik – od przyjaciół z ul. Warszawskiej, 4) za ++ Fundatorów kaplicy; 5) o Boże błogosławieństwo dla ks. Stefana Borowca z okazji 56. rocznicy otrzymania święceń kapłańskich

 

Niedziela, 12 czerwca. XI Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Józefa, Stefana, Stanisławę, Stefana Cedro, Wiktorię Pisarczyk i Janinę Biernat;

10.00  za ++ Antoninę i Wojciecha Pedryczów;

12.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Bożą w 1. rocznicę ślubu;

16.00 za ++ Władysława, Zofię i Stefana; po Mszy nabożeństwo czerwcowe;

 

Inne:

Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem zbierania podpisów popierających obywatelski projekt „Stop aborcji”, o którym już informowaliśmy. Podpisy można składać w kaplicy Matki Boskiej i w kaplicy chrzcielnej.

W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze Caritas Diecezjalnej przeprowadzą zbiórkę ofiar pieniężnych na Hospicjum Stacjonarne im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Ofiary zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla ludzi ciężko chorych i umierających w Hospicjum.

Podczas nabożeństw majowych modliliśmy się w intencji prześladowanego w Nigerii Kościoła katolickiego. Zbieraliśmy też ofiary na budowę ośrodka zdrowia w wiosce Uduphorie w Wikariacie Apostolskim w Bomadi. Ofiary, które przyniosły sumę 1360,- zł, zostały przekazane na konto wskazane przez Stowarzyszenie „Apostołowie Nadziei”, posługujące w Nigerii. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć Paulina Wołowiec, panna, córka Roberta i Moniki, nasza parafianka i Paweł Miś, kawaler, syn Bogusława i Teresy, z parafii w Posłowicach. Zapowiedź druga.

Dawid Grzegorz Kumor,  kawaler, syn Grzegorza i Beaty, nasz parafianin i Aleksandra Zofia Zdziechowska, panna, córka Marka i Wiesławy, z parafii św. Bartłomieja w Opocznie. Zapowiedź pierwsza.

Wojciech Paweł Bugajski, kawaler, syn Józefa, nasz parafianin i Aleksandra Orzechowska, panna, córka Henryka, z parafii w Strawczynie. Zapowiedź pierwsza.

Dorota Anna Stokowiec, panna, córka Edwarda i Zofii, nasza parafianka i Waldemar Grzegorz Cedro, kawaler, syn Mariana i Jadwigi, z parafii w Masłowie. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.