15. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XV Niedzielę Zwykłą,

10 lipca 2016 r.

 

Liturgia Tygodnia

Poniedziałek, 11 lipca, święto św. Benedykta, Patrona Europy. Msza św.: 1) za + Józefę Postulak; 2) za + Stanisława Kołomańskiego – od rodzin Kopciów i Łakomców; 3) O zdrowie dla ks. Proboszcza – od ministrantów;

Wtorek, 12 lipca, wspomnienie św. Brunona Bonifacego, biskupa i męczennika. Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) za + Zofię Tworek – od rodziny Lisów;

Środa, 13 lipca, wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.  Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Antosia Michty z okazji 5. urodzin i jego rodziców;

Czwartek, 14 lipca, Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) za ++ Annę, Józefę, Zofię i Feliksa Głuszków, 3) O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Księdza Proboszcza – Wspólnot Żywego Różańca;

Piątek, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Jakuba;

Sobota, 16 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. godz. 13.00 chrzest Maksymiliana Mikołaja Orła; Msza św. za + Józefę Postulak; 2) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Małgorzaty z okazji 16-tych urodzin – od dziadków;

 

Niedziela, 17 lipca. XVI Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Krystynę i Roberta Libochów;

10.00 za ++ Wincentego, Anielę, Stanisława i Stanisławę Januchtów;

12.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Filipa Tutaja z okazji 18. urodzin;

16.00 za + Józefę Postulak;

 

Inne:

 

  • Młodych ludzi prosimy o zwrócenie uwagi na plakat na tablicy ogłoszeń, informujący o możliwości podjęcia studiów na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
  • W dniach 17-25 lipca 2016 obchodzić będziemy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy. W Roku Miłosierdzia będzie to także uczynek miłosierdzia wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach za pomocą pojazdów mechanicznych. Warto zaznaczyć, iż dzięki MIVA Polska zakupiono dwa nowe samochody dla misjonarzy w Peru i Brazylii. W tym roku będziemy także starać się o nowy samochód dla misjonarza w Kazachstanie. W ubiegłym roku w Diecezji Kieleckiej ofiary z poświęcenia pojazdów przyniosły kwotę 53 294 zł. Wszystkie ofiary przesłane zostały do MIVA Polska. Bardzo dziękujemy za modlitwę, zaangażowanie i dotychczasową pomoc. W związku z tą akcją w niedzielę 17 lipca na parkingu przykościelnym po Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych, a ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na ww. cele.
  • W przyszłym tygodniu przez 5 dni, od 20 do 25 lipca, w naszej parafii będziemy gościć młodzież z Włoch, która przybędzie na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Przygotowania do przyjęcia gości toczą się już z całym rozmachem. Szczególnie zaangażowana jest nasza młodzież z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży oraz 15 rodzin, które zgłosiły gotowość przyjęcia pielgrzymów. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę św. w niedzielę 24 lipca o godz. 10.00, podczas której będziemy się modlić wspólnie z naszymi gośćmi. O innych szczegółach programu poinformujemy w najbliższą niedzielę. Przedstawicieli rodzin przyjmujących pielgrzymów zapraszamy na spotkanie w piątek (15 lipca) na godz. 18.45 do sali parafialnej.
  • Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:
  1. Mariusz Piotr Zieliński, nasz parafianin, kawaler, syn Stanisława i Jolanty oraz Ewa Taborek z parafii Matki Boskiej Bolesnej w Sadku, panna, córka Leszka i Barbary. Zapowiedź pierwsza.
  2. Michał Stefańczyk, nasz parafianin, kawaler, syn Andrzeja i Danuty oraz Sylwia Gil, panna z parafii w Masłowie. Zapowiedź pierwsza.
  3. Karol Grabka, nasz parafianin, kawaler, syn Zdzisława i Stanisławy oraz Anna Łukawska z parafii św. Józefa w Klimontowie, panna, córka Andrzeja i Marii. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.
  • Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na znajdujące się na tablicy ogłoszeń zaproszenie Wójta Gminy Masłów na spotkanie organizacyjne dotyczące możliwości wsparcia finansowego inwestycji w kilku obszarach ochrony środowiska. Spotkanie odbędzie się 15 lipca br. w Centrum Edukacyjnym Szklany Dom w Ciekotach.