16. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XVI Niedzielę Zwykłą,

17 lipca 2016 r.

 

Liturgia Tygodnia

Poniedziałek, 18 lipca, Msza św.: 1) za + Józefę Postulak; 2) za ++ Jacentego i Anielę Kozubków;

Wtorek, 19 lipca, Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) za + Kazimierza Kozubka – od uczestników pogrzebu;

Środa, 20 lipca, wspomnienie św. Czesława, prezbitera.  Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) za ++ Stanisława Kołomańskiego – od „Kalii”, 3) za ++ Genowefę i Michała Kowalczyków, Jana, Marię i Władysława Nogów;

Czwartek, 21 lipca, Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) za ++ Helenę Piskulak, Władysława – męża i Władysława – syna;

Piątek, 22 lipca, wspomnienie św. Marii Magdaleny. Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) za + Anielę, 3) za + Helenę Piskulak w 22. rocznicę śmierci;

Sobota, 23 lipca, święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy. Godz. 13.00 – chrzest Marcelego Stróżyka, godz. 15.00 Msza ślubna Martyny Januchty i Pawła Jaworskiego; godz. 18.00 za + Józefę Postulak;

 

Niedziela, 24 lipca. XVII Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Józefę Postulak;

10.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Jakuba Gila, Jakuba Zwierzyńskiego, Jakuba Kozubka, sr. i Jakuba Kozubka, jr.;

12.00 za ++ Danutę i Halinę Cedro;

16.00 za ++ Teresę, Andrzeja i Pawła Wiejasów;

 

Inne:

  • W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 odbywa się na parkingu poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  • Na najbliższy piątek, 22 lipca, z powodu obecności w parafii pielgrzymów z Włoch, wobec których pragniemy wyrazić radość i świętować ich obecność pośród nas, ksiądz Proboszcz udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zachęca tych, którzy skorzystają z dyspensy do podjęcia innej formy pokuty, np. modlitwy lub jałmużny postnej. Zapraszamy też w dni powszednie na wspólne Msze św., które będą sprawowane w następującym porządku: w czwartek (21 lipca) i piątek (22 lipca) o godz. 9.00 i w poniedziałek (25 lipca) o godz. 10.00 (Msza św. na pożegnanie). Zapraszamy także na wspólną Mszę św. w niedzielę o godz. 10.00, którą będziemy celebrować wraz z pielgrzymami z Włoch.
  • Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:
  1. Mariusz Piotr Zieliński, nasz parafianin, kawaler, syn Stanisława i Jolanty oraz Ewa Taborek z parafii Matki Boskiej Bolesnej w Sadku, panna, córka Leszka i Barbary. Zapowiedź druga.
  2. Michał Stefańczyk, nasz parafianin, kawaler, syn Andrzeja i Danuty oraz Sylwia Gil, panna z parafii w Masłowie. Zapowiedź druga.
  3. Karol Grabka, nasz parafianin, kawaler, syn Zdzisława i Stanisławy oraz Anna Łukawska pochodząca z parafii św. Józefa w Klimontowie, zamieszkała w Sandomierzu, panna, córka Andrzeja i Marii. Zapowiedź druga.
  4. Martyna Zacharska, córka Sylwestra i Edyty, panna z naszej parafii i Mateusz Stępniak, syn Jarosława i Haliny, kawaler z parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Kielcach. Zapowiedź pierwsza.
  5. Monika Januchta, córka Czesława i Bożeny, panna z naszej parafii i Krystian Żak, syn Jarosława i Marioli, kawaler z parafii w Ryczowie. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.