17. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XVII Niedzielę Zwykłą,

24 lipca 2016 r.

 

Liturgia Tygodnia

Poniedziałek, 25 lipca, święto św. Jakuba, Apostoła. Msza św.: 1) za + Józefę Postulak; 2) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Anny Kameli – od dzieci;

Wtorek, 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) za + Kazimierza Kunderę;

Środa, 27 lipca, Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) za + Krzysztofa Radka, 3) za ++ Stanisławę i Piotra Kunderów, Walerię i Walentego Misiarczyków oraz Anielę Kaczmarczyk;

Czwartek, 28 lipca, Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) za ++ Annę, Franciszka, Kazimierza, Jadwigę, Henryka, Jadwigę, Helenę i Andrzeja;

Piątek, 29 lipca, wspomnienie św. Marty. Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) za ++ Genowefę i Henryka Bakalarzów;

Sobota, 30 lipca, Msza św.: 1) za + Józefę Postulak, 2) za + Jadwigę Ziernik (10. rocznica śmierci) – od męża i dzieci;

 

Niedziela, 31 lipca, XVIII Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Janinę Biernat (10. rocznica śmierci);

10.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Igorka w 1. rocznicę urodzin oraz za jego rodziców – od dziadków;

12.00 za ++ Marię i Stefana Winiarskich oraz Mariannę i Władysława Borkowskich;

16.00 za ++ Jana i Stanisławę Januchtów;

 

Inne:

Bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do corocznej akcji poświęconej św. Krzysztofowi, której celem jest okazanie wdzięczności Bogu za szczęśliwe podróżowanie pojazdami mechanicznymi. Podczas błogosławieństwa pojazdów w ubiegłą niedzielę zebraliśmy przy okazji XVII Tygodnia św. Krzysztofa  850 zł, które zostały przekazane na konto organizacji MIVA Polska, zajmującej się organizowaniem zaplecza motoryzacyjnego dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać.

Poniedziałek jest ostatnim dniem pobytu naszych gości, młodych pielgrzymów z Italii, którzy przybyli do Polski na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Im oraz naszym młodym, którzy również jutro wraz z grupą młodzieży naszego dekanatu udają się do Krakowa życzymy głębokiego wspólnotowego przeżycia wiary, a potem szczęśliwego powrotu do swoich domów. W tych niezwykłych dniach będziemy ich otaczać naszą żarliwą modlitwą. Oby w naszej parafii nie zabrakło domu, w którym pamiętać się będzie o tym wydarzeniu. Pomocą mogą tu być transmisje telewizyjne i radiowe, o których przypominają informacje zamieszczone na tablicy ogłoszeń.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do przyjęcia pielgrzymów z Italii. Szczególnie dziękuję 15-osobowej grupie młodzieży z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży, która przez dwa lata co dwa tygodnie spotykała się i pracowała przygotowując etap diecezjalny ŚDM. Także przez ostatnie dni młodzi pokazali się z jak najlepszej strony zarówno animując spotkania z gośćmi, jak również troszcząc się o porządek w kościele i przygotowując wspólne świętowanie. Równie gorąco dziękuję 16 rodzinom, które najpierw otwarły swoje serca, a następnie domy dla gości, a także grupie parafian, która zaangażowała się w przygotowanie bardzo udanego piątkowego wieczoru integracyjnego. Szczególne słowa wdzięczności kieruję pod adresem ks. dr. Pawła Borto, który w ostatnich tygodniach koordynował przygotowaniami do przyjęcia pielgrzymów. Naszym włoskim gościom – pielgrzymom dziękujemy razem za przyjęcie naszego zaproszenia i gościny.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

  1. Martyna Zacharska, córka Sylwestra i Edyty, panna z naszej parafii i Mateusz Stępniak, syn Jarosława i Haliny, kawaler z parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Kielcach. Zapowiedź druga.
  2. Monika Januchta, córka Czesława i Bożeny, panna z naszej parafii i Krystian Żak, syn Jarosława i Marioli, kawaler z parafii w Ryczowie. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.