20. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XX Niedzielę zwykłą,

14 sierpnia 2016 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (odpust w Mójczy). Msze św. w następujących intencjach:

8.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Danuty i Ludwika Radliców z okazji złotego jubileuszu małżeństwa oraz dla Katarzyny i Jacka Radliców w dniu srebrnych godów małżeńskich oraz na podziękowanie za wszelkie dobro otrzymane z rąk Bożej Opatrzności;

10.00 za + Stefana Kozubka w 18. rocznicę śmierci;

12.00 za ++ Mariannę i Józefa Cedrów oraz zmarłych z rodziny Cedrów i Tutajów; podczas Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów;

16.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Ewy i Adama z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o za Anię;

 

Wtorek, 16 sierpnia, Msza św.: 1) za + Józefa Brzozę w 6. rocznicę śmierci, 2) za ++ z rodzin Janików i Toborków – od Janiny Janik;

Środa, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka, prezbitera (odpust w Leszczynach). Msza św.: 1) za ++ Władysława Kaczmarczyka w 12. rocznicę śmierci i Władysławę Kaczmarczyk, 2) za ++ Czesławę i Stefana Cedrów – od córki Małgorzaty, zięcia Czesława i wnuków;

Czwartek, 18 sierpnia,  Msza św.: 1) za + Krystynę Skolik – od Zofii Piekutowskiej,  2) za + Kazimierza Kozubka – od siostry Marii z rodziną;

Piątek, 19 sierpnia, Msza św.: 1) za + Krystynę Skolik – od Zofii Piekutowskiej,  2) za + Kazimierza Kozubka – od siostry Zofii z rodziną;

Sobota, 20 sierpnia. wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.  Msza św.: 1) O Boże błogosławieństwo w biskupiej posłudze dla Bernta Eidsviga, biskupa Oslo, 2) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Moniki z okazji 40-tych urodzin, 3) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Renaty i Mirosława Kołomańskich oraz za ich rodzinę;

 

Niedziela, 21 sierpnia, XXI Niedziela zwykła. Niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Ewę Kozubek (w 3. rocznicę śmierci), Jana, Zdenka i Feliksa;

10.00 za ++ Zdzisława Sowę, Mariannę, Stanisława, Mariana i Eugeniusza Białków;

12.00 Msza na podziękowanie Bogu za 90 lat życia Heleny Kundery oraz z prośbą o dalszą opiekę Bożą i błogosławieństwo;

16.00 za ++ Stefana, Zofię i Władysława;

 

Inne:

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Małgorzata Stępień, córka Jerzego i Heleny, cywilnie związana, nasza parafianka i Remigiusz Papros, syn Ryszarda i Lucyny, cywilnie związany, nasz parafianin. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich do zawarcia związku sakramentalnego powinien powiadomić kancelarię parafialną.

W „Gościu Niedzielnym” znajduje się kilka bardzo ciekawych i wartych przeczytania artykułów: nt. ks. Jacques’a Hamela, o młodym muzułmaninie, który uwierzył w Chrystusa i przygotowuje się obecnie do święceń kapłańskich oraz o naturze islamu i powodach ataków dokonywanych przez islamistów w Europie.