27. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXVII Niedzielę zwykłą,

2 października 2016 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 3 października.  Msza św.  1) za + Jana Tutaja, 2) za ++ Zofię i Wincentego Orlińskich oraz zmarłych z rodziny Czerwców;

Wtorek, 4 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika. Msza św.: 1) za + Józefa w 1. rocznicę śmierci, Antoninę i Jana Kozubków, 2) za + Jana Tutaja – Msza gregoriańska;

Środa, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Msza św.: 1) za + Jana Tutaja, 2) za ++ Stanisława Kołomańskiego i Stanisławę Radek – od rodzin Radków, Kunderów i Matuszewskich, 3) za + Leokadię Bińczak – od Heleny;

Czwartek, 6 października, Msza św.: 1) za + Stanisława Kołomańskiego – od rodziny Gawrońskich, 2) za + Jana Tutaja – Msza gregoriańska;

Piątek, 7 października, Pierwszy Piątek Miesiąca (okazja do spowiedzi przed Mszą św.), wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msza św.: 1) za + Kazimierza Kozubka – od rodziny Mrozów, 2) za + Jana Tutaja – Msza gregoriańska; podczas Mszy poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym;

Sobota, 8 października. Msza św.: 1) za + Jana Tutaja – Msza gregoriańska, 2) O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej dla Natalii z okazji 10-tych urodzin. 3) O szczęśliwy powrót do rodziny;

 

Niedziela, 9 października, XXVIII Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Franciszka (w 15. rocznicę śmierci), Mariannę, Jerzego i Władysława;

10.00 za ++ Mariannę i Władysława Sowów oraz Krystynę Adach;

12.00 za + Jana Tutaja;

16.00 za ++ Mariannę, Józefa, Stanisława, Józefę, Karola Salwę, Jadwigę Ziernik i Sławomira Jończyka; 2) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Danuty z okazji 60-tych urodzin;

 

Inne:

 

W ubiegłą niedzielę, w związku z dniem seminaryjnym złożyliśmy ofiary w wysokości 2158 zł na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. W imieniu Rektora seminarium składam serdeczne „Bóg zapłać” za to finansowe wsparcie.

Miesiąc październik jest okresem dedykowanym Matce Boskiej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe, na które bardzo serdecznie zapraszamy, są odprawiane po Mszy wieczornej, która od października odprawiana jest o godz. 17.00 (z wyjątkiem Adwentu i stycznia).

W VIII Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca, która odbyła się wczoraj, 1 października, w Sanktuarium Matki Bożej Łokietkowej w Wiślicy wzięło udział  z naszej parafii 20 osób. Wszystkich pielgrzymów do Wiślicy przybyło 6.000 osób.

Spotkanie młodzieży w środę, 5 października po różańcu.

W pierwszy czwartek miesiąca, 6 października pragnę odwiedzić chorych naszej parafii. Proszę o ich zgłaszanie w zakrystii. Początek odwiedzin o godz. 8.30 od strony Kolonii.