30. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXX Niedzielę zwykłą,

23 października 2016 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 24 października. Msza św.: 1) za + Jana Tutaja, 2) za + Jana Żelaznego w 7. rocznicę śmierci;

Wtorek, 25 października. Msza św.: 1) za + Jana Tutaja, 2) za + Henryka Króka – od sąsiadów bliższych i dalszych;

Środa, 26 października. Msza św.: 1) za + Jana Tutaja, 2) za + Henryka Króka – od sąsiadów bliższych i dalszych;

Czwartek, 27 października. Msza św.: 1) za + Jana Tutaja – Msza gregoriańska, 2) za + Henryka Króka – od sąsiadów, rodziny Kunderów, 3) za + Renatę Kmiecik (3. rocznica śmierci) – od męża i dzieci;

Piątek, 28 października. Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msza św.: 1) za + Jana Tutaja – Msza gregoriańska, 2) za + Leokadię Kamińską – od rodziny Pabisów, 3) O Boże błogosławieństwo, zdanie matury i pozytywne rozwiązanie spraw;

Sobota, 29 października. Msza św.: 1) + Jana Tutaja, 2) za + Henryka Króka – od rodzin Siudów i Kozubków;

 

Niedziela, 30 października, XXXI Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Krystynę Parkita oraz Mariannę i Józefa Kozubków;

10.00 za ++ Józefa, Michała, Józefę i Genowefę Staszewskich;

12.00 za + Jana Tutaja (ostatnia z Mszy gregoriańskich);

16.00 za ++ Stefanię i Piotra oraz zmarłych z rodziny Zacharskich oraz Stanisławę Wołek;

 

Inne

 

W ubiegłą niedzielę w kościołach w Polsce zostało przeprowadzone statystyczne badanie praktyk niedzielnych. W naszej parafii udział we Mszach św. wzięło 590 osób, komunię św. przyjęły 262 osoby.

W najbliższy wtorek, 25 października, po nabożeństwie wieczornym zapraszamy do sali katechetycznej Członkinie Wspólnot Żywego Różańca na spotkanie modlitewno-formacyjne.

W poniedziałek, 31 października, wspólnie z parafią pw. Ducha Świętego planujemy zorganizować – podobnie jak w latach ubiegłych – Noc Świętych. Początek o godz. 18.00 w naszym kościele, następnie ok. 19.00 wyruszymy recytując różaniec w procesji z lampionami do kościoła pw. Ducha Świętego na Stoku. Udział w tym nabożeństwie zapowiedział Ksiądz Biskup Ordynariusz. Serdecznie proszę, by – wzorem lat ubiegłych – usłużyć samochodami dla usprawnienia powrotu ze Stoku do Dąbrowy.

Można już składać kartki wypominkowe. W naszej parafii mamy wypominki miesięczne i półroczne (do czerwca przyszłego roku). W każdą sobotę listopada odprawiane są też Msze św. za zmarłych z tegorocznych wypominek.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Piotr Daniel Doleziński, syn Zdzisława, kawaler, nasz parafianin i Joanna Kałuża, córka Krzysztofa, panna z parafii w Bielinach. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich narzeczonych powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.