1. Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

na I Niedzielę Adwentu,

27 listopada 2016 r.

 

Liturgia Tygodnia

Poniedziałek, 28 listopada. 6.45 – Msza św. roratnia: za ++ Stanisławę i Piotra Dziwoniów oraz Zofię Stasińską;

Wtorek, 29 listopada. 6.45 – Msza św. roratnia: za + Jana Bandrowskiego – od zakładu pogrzebowego „Kalia”;

Środa, 30 listopada. Święto św. Andrzeja, Apostoła. 6.45 – Msza św. roratnia: za + Władysława Kumora;

Czwartek, 1 grudnia. 6.45 – Msza św. roratnia: za + Henryka Króka – od rodzin Jakubczyków i Osuchów;

Piątek, 2 grudnia. Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 6.15. O 6.45 – Msza św. roratnia: za + Jadwigę Stokowiec – od zakładu pogrzebowego „Kalia”;

Sobota, 3 grudnia. Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. 6.45 – Msza św. roratnia: za + Jana Ksela, Wincentego, Katarzynę, a także za Władysława i Władysławę Kaczmarczyków;

 

Niedziela, 4 grudnia, II Niedziela Adwentu. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Barbarę Załóg w 1. rocznicę śmierci;

10.00 za + Wincentego Januchtę (18. rocznica śmierci);

12.00 za + Józefa Sobieraja w 3. rocznicę śmierci;

16.00 za ++ Jana Ksela w 13. rocznicę śmierci, Władysławę Kaczmarczyk i zmarłych z rodziny;

 

Inne

Od jutra rozpoczynamy Roraty, na które serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych. Msze św. roratnie odprawiane są o godz. 6.45. Tematem tegorocznych Rorat jest 100-lecie Objawień Fatimskich. Mamy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych znajdą się chętni, by po Mszy św. przygotować dla dzieci ciastka „roratki” lub kakao.

Od jutra, w poniedziałek 28 listopada, pragnę rozpocząć wizytę duszpasterską. W tym roku początek kolędy nastąpi od Świerczyn i Łąk, a od wtorku planuję kolędę od Kolonii. Program kolędy dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

W najbliższą niedzielę, 4 grudnia, odbędzie się ogólnopolska akcja zbierania ofiar na pomoc Kościołowi katolickiemu w krajach byłego ZSRR. Również w przyszłą niedzielę planujemy zorganizować kiermasz przedświąteczny, przygotowany przez młodzież i dzieci naszej parafii, na którym będzie się można zaopatrzyć w bożonarodzeniowe pamiątki.