33. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXXIII Niedzielę zwykłą,

13 listopada 2016 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 14 listopada. Msza św.: 1) za + Jana Bandrowskiego – od rodzin Biskupskich i Cedrów, 2) za + Stanisławę Radek – od córki Agnieszki;

Wtorek, 15 listopada. Msza św.: O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Filipa w 18. urodziny – od całej rodziny;

Środa, 16 listopada. Msze św.: 1) za ++ Mariana i Mirosława Młodawskich; 2) za + Stanisławę Radek – od córki Henryki;

Czwartek, 17 listopada. Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Msze św.: 1) za ++ Jakuba, Wiktorię i Jana, 2) za ++ Mariannę i Michała Kunderów oraz Krystynę i Roberta Libochów;

Piątek, 18 listopada. Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Msza św.: 1) O Boże błogosławieństwo dla Weroniczki w 4. urodziny oraz za jej rodziców; 2) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i godne znoszenie wieku podeszłego dla Anieli Radek z okazji 95. urodzin;

Sobota, 19 listopada. Wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Msze św.:

1) za zmarłych polecanych miłosierdziu Bożemu w tegorocznych wypominkach, 2) za + Stanisławę Radek – od Teresy Radek z rodziną;

 

Niedziela, 20 listopada, Niedziela Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Stanisława, Józefa, Helenę i Józefa;

10.00 za ++ Wincentego Januchta, Jana, Marię i Zofię Siudów;

12.00 za ++ Stanisławę Konat oraz Marię i Józefa Konatów;

16.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Aliny Staszewskiej z okazji 18. urodzin;

 

Inne

W dzisiejszą niedzielę przypada VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym w całej Polsce odbywa się doroczna kwesta do puszek, której patronuje międzynarodowe Stowarzyszenie „Kościół w Potrzebie”. Tegoroczna zbiórka posłuży wsparciu chrześcijan w Iraku.

W naszej parafii, podobnie jak w wielu innych parafiach, trwa nowenna przygotowująca nas do Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, który nastąpi 19 listopada w sanktuarium w Łagiewnikach, a nazajutrz we wszystkich świątyniach w Polsce. Aktu tego nie należy rozumieć jako intronizacji Chrystusa na Króla Polski, jak postulowały niektóre ruchy intronizacyjne. ”Ogłaszanie Chrystusa Królem Polski byłoby aktem politycznym i oznaczałoby pomniejszenie Jego godności i ograniczenie Jego posłannictwa, Jego panowania i władzy” – stwierdzał Komunikat Zespołu KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych z dn. 15 września 2016 r.

W najbliższy piątek, 18 listopada, w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego o godz. 19.00 rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie.

W najbliższą sobotę o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie młodzieży Dekanatu Masłowskiego, na które serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii. Rozpoczniemy od wspólnej modlitwy w Kaplicy Matki Boskiej Pocieszenia, po której nastąpi agapa w pomieszczeniach kościoła dolnego. Planowane zakończenie spotkania ok. 21.00.