2. Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

na II Niedzielę Adwentu,

4 grudnia 2016 r.

 

Liturgia Tygodnia

Poniedziałek, 5 grudnia. 6.45 – Msza św. roratnia: za ++ Stefana Cedro (w 6. rocznicę śmierci) i zmarłych z rodzin Cedrów i Kowalskich;

Wtorek, 6 grudnia. 6.45 – Msza św. roratnia: za ++ Stanisława, Zofię, Wojciecha, Anielę i Andrzeja;

Środa, 7 grudnia. Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. 6.45 – Msza św. roratnia: za + Jana Bandrowskiego – od uczestników pogrzebu;

 

Czwartek, 8 grudnia. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. – Msze św.:

9.00 za ++ Katarzynę, Jana, Stanisławę, Jana, Stefana i Anielę;

17.00 za ++ Leszka Januchtę, Stefanię (20. rocznica śmierci), Władysława, Stanisławę, Mariana, Władysława i Stanisława; 2) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Moniki z okazji 20. urodzin;

 

Piątek, 9 grudnia. 6.45 – Msza św. roratnia: za ++ Mariannę i Władysława Borkowskich; o godz. 18.00 Droga krzyżowa z młodzieżą w kaplicy Matki Boskiej Pocieszenia;

Sobota, 10 grudnia. 7.30 – Msza św. roratnia: za + Wiktorię, Jakuba i Jana;

 

Niedziela, 11 grudnia, III Niedziela Adwentu (Gaudete – Radujcie się). Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Władysława Cioska w 2. rocznicę śmierci;

10.00 za ++ z rodzin Januchtów i Rzędowskich;

12.00 za + Stanisława Zagnińskiego;

16.00 za ++ Teofilę i Henryka Papisów;

 

Inne

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w Msze św. roratnie, w których bierze udział 20. dzieci i ponad 50. dorosłych. Msze św. roratnie odprawiane są o godz. 6.45 (w soboty o 7.30). Tematem tegorocznych Rorat jest 100-lecie Objawień Fatimskich. Wzorem lat ubiegłych po Mszy św. dzieci otrzymują przygotowane przez rodziców ciastka „roratki” lub kakao.

W najbliższą niedzielę w ramach ogłoszeń parafialnych planuję przedstawić roczne sprawozdanie z duszpasterskiej i gospodarczej sytuacji naszej parafialnej wspólnoty.

Trwa wizyta duszpasterska, której program dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Początek wizyty duszpasterskiej o godz. 13.00, a w soboty o 10.30. Jestem wdzięczny za dotychczasowy sprawny transport duszpasterza na miejsce kolędy i z powrotem na plebanię.

Rekolekcje Adwentowe planujemy rozpocząć w 4. Niedzielę Adwentu. Poprowadzi je o. Marek Kosacz, dominikanin z Gidel. Spowiedź adwentowa planowana jest na wtorek, 20 grudnia. Chorych i osoby w podeszłym wieku pragnę odwiedzić w środę przed świętami, 21 grudnia.