1. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

na I Niedzielę Wielkiego Postu

5 marca 2017 r.

 

Liturgia Tygodnia

Poniedziałek, 6 marca. Godz. 17.00 – Msza św.: 1) za ++ Jana, Eugenię, Henryka, Józefa, Józefa i Lucynę; 2) za + Tadeusza Cedro – od Agnieszki i Emilii z rodzinami;

Wtorek, 7 marca. Godz. 17.00 – Msza św.: 1) za + Stanisławę Kijak – od Pawła Kijaka z rodziną; 2) za + Marię Olesińską – od rodziny Radliców;

Środa, 8 marca. Godz. 17.00 – Msza św.: 1) za + Tadeusza Cedro – od siostry Teresy z rodziną; 2) za + Henryka Radka w 7. rocznicę śmierci;

Czwartek, 9 marca. Godz. 17.00 Msza św. 2) za + Stanisława Ślewę – od syna Andrzeja z rodziną; 2) za + Tadeusza Cedro – od Anny i Henryka Kunderów;

Piątek, 10 marca. Godz. 17.00 Droga krzyżowa – prowadzi grupa Tabor; Msza św.: 1) za + Jana Tutaja – od szwagierki Elżbiety i ciotki Stanisławy z rodziną; 2) za + Józefa Zagnińskiego i zmarłych z rodziny Wachów;

Sobota, 11 marca. Godz. 17.00 Msza św.: 1) za + Krystynę Skolik; 2) za ++ Stanisławę i Izydora Borkowskich oraz Józefę i Władysława Cisłowskich;

 

Niedziela, 12 marca, II Niedziela Wielkiego Postu. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Stefana, Marię, Anielę i Pawła;

10.00 za + Krystynę Kunderę;

12.00 za + Kazimierza Skupina – od rodzin Salwów i Janystów;

15.30 Gorzkie żale;

16.00 za + Mieczysława Kozubka w 9. rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodzin Kozubków i Kselów;

 

Inne

W środę, 8 marca, po Mszy św. (17.45) spotkanie modlitewno – formacyjne grupy Tabor.

Rekolekcje dla Związków Niesakramentalnych i Osób Rozwiedzionych p.t.: Sznur potrójny nie tak szybko się zerwie (Koh 4,12b) odbędą się klasztorze na Karczówce w Kielcach, w dniach 13 – 15 marca 2017 r., które poprowadzą Księża Pallotyni. Nabożeństwo i nauka rekolekcyjna każdego dnia o godz. 19.00. Zapraszamy.

W marcu, w dniach 10 do 12 oraz w kwietniu, w dniach 21 – 23, w naszym seminarium duchownym odbędą się tradycyjne spotkania powołaniowe dla młodzieży męskiej pod hasłem Kleryk to… Zostań nim na weekend i zobacz sam. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem kowalm@vp.pl.

W pierwszej połowie przyszłego roku (2018 r.) planujemy w naszej parafii bierzmowanie, które obejmie młodzież z II i III klasy gimnazjów oraz osoby starsze, które nie przyjęły jeszcze tego sakramentu. Przygotowania rozpoczną się już w marcu br. Prosimy o zgłaszanie się w tej sprawie do Pani Katechetki.

W Polsce, podobnie jak w Europie prowadzona jest akcja pod nazwą Mama, Tata i Dzieci. Europejska Inicjatywa Obywatelska w obronie Małżeństwa i Rodziny. Jej celem jest poparcie dla jednej obejmującej wszystkie kraje UE definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety oraz rodziny jako wspólnoty opartej na małżeństwie i/lub pokrewieństwie.  Postępująca rozbieżność w rozumieniu „rodziny” i „małżeństwa” stanowi problem dla Unii Europejskiej. Od najbliższej niedzieli będzie można poprzeć tę inicjatywę przez złożenie swojego podpisu. Do tego konieczny jest dowód osobisty.

W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary na potrzeby misyjne.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Izabela Anna Zapała, panna, córka Andrzeja i Heleny, nasza parafianka i Dawid Grzegorz Chaba, kawaler z Brzezinek, syn Władysława i Małgorzaty. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich narzeczonych powinien powiadomić naszą kancelarie parafialną.