2. Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

na II Niedzielę Wielkanocną czyli Uroczystość Miłosierdzia Bożego

23 kwietnia 2017 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 24 kwietnia. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Msza św.: 1) za + Józefa Bugajskiego w 28. rocznicę śmierci, 2) za + Stefana Gila – od zakładu pogrzebowego Kalia;

Wtorek, 25 kwietnia. Święto św. Marka, Ewangelisty. Msza św.: 1) za + Stanisławę Kijak – od rodziny Borowców, 2) za ++ Stefana Gila – od córki Danieli z rodziną;

Środa, 26 kwietnia. Msza św.: 1) + Stefana Machula, 2) za + Jana Bandrowskiego – od Mieczysława Bandrowskiego z rodziną z Masłowa;

Czwartek, 27 kwietnia. Godz. 17.15 I spowiedź dzieci pierwszokomunijnych; Msza św.: 1) za ++ Władysława i Władysława w 15. rocznicę śmierci, 2) za + Jana Burasa – od sąsiadów;

Piątek, 28 kwietnia. Msza św.: 1) ++ Stanisława i Mariannę Pabisów, 2) za ++ Stanisława Ślewę i Jacka Matuszewskiego – od rodzin Kunderów i Matuszewskich;

Sobota, 29 kwietnia. Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy. Msza św.:1) za ++ Zdzisława, Mariannę i Jana Cedrów oraz Antoninę i Józefa Świerczów, 2) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Ireny i Józefa Cisłowskich z okazji 45. rocznicy ślubu;

 

Niedziela, 30 kwietnia. III Niedziela Wielkanocna. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za ++ Marcina, Dariusza i Edwarda Stefańczyk;

10.00 za ++ Józefa, Zofię i Mieczysława Gilów, Anielę i Bronisława Moskali oraz Jana i Wiktorię Kupisów;

12.00 za + Stanisławę Kijak – od rodzin Białków i Mazurów; chrzest Ernesta Franciszka Piwko;

16.00 za ++ Henryka Kozubka w 10. rocznicę śmierci i Weronikę Kozubek w 13. rocznicę śmierci;

 

Inne

 

W dzisiejszą niedzielę, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, można będzie złożyć ofiary do puszek, które przeznaczone zostaną na pomoc ofiarom wojny trwającej w Syrii. W wyniku tego konfliktu zginęło już co najmniej 300 tyś. osób, a liczba zmuszonych do emigracji idzie w miliony.

Parafialny Zespół Caritas zaprasza seniorów naszej parafii na spotkanie wielkanocne. Odbędzie się ono dzisiaj, w II Niedzielę Wielkanocy, po Mszy popołudniowej w sali katechetycznej.

Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na dwa plakaty zamieszczone w przedsionku kościoła dotyczące studiów na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Lakach pod Warszawą.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kielcach przy ul. Warszawskiej 340 informuje, że od 20 kwietnia br. rozpoczynają się zapisy uczniów do klasy I na rok szkolny 2017/2018 zamieszkałych w obwodzie szkoły. Jeśli dziecko będzie uczęszczać do innej szkoły, obowiązkiem rodzica jest poinformowanie o tym dyrektora szkoły obwodowej.

W związku z 100. Rocznicą Objawień Fatimskich pragniemy od 13 maja br. wprowadzić w naszej parafii Nabożeństwa Fatimskie. W tym roku będą one odprawiane od maja do października po Mszy wieczornej.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Edyta Dymińska, panna z naszej parafii, córka Bogusława i Elżbiety i Norbert Bracha, kawaler z parafii we Wzdole Rządowym, syn Stanisława i Grażyny. Zapowiedź pierwsza.

Seweryn Kmiecik, syn Sławomira, kawaler, nasz parafianin i Maria Magdalena Kalita, córka Jerzego, panna z parafii pw. Ducha Świętego w Kielcach. Zapowiedź pierwsza.

Tomasz Wiesław Kundera, syn Wiesława, kawaler, nasz parafianin i Kinga Izabela Połowniak, córka Sylwestra, panna z parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kielcach – Dyminach. Zapowiedź pierwsza.

Agnieszka Langner, córka Janusza i Jolanty, panna z naszej parafii i Bartosz Zieliński, syn Bogdana i Barbary, kawaler z parafii Niepokalanego Serca NMP w Kielcach. Zapowiedź pierwsza.

Katarzyna Ewa Majewska, córka Zbigniewa, panna z naszej parafii i Jan Wojciech Sambor, syn Andrzeja, kawaler z parafii św. Antoniego Padewskiego w Kielcach. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.