3. Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

na III Niedzielę Wielkanocną

30 kwietnia 2017 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 1 maja. Msza św.: 1) O Boże błogosławieństwo i dalszy rozwój małżeńskiej miłości Eweliny i Piotra Milczarków w 5. rocznicę ślubu, 2) za ++ Stanisława, Zofię i Zdzisława;

Wtorek, 2 maja. Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Msza św.: 1) za + Stanisławę Kijak – od rodziny Staszewskich, 2) za ++ Genowefę, Stanisława i Sławomira Jończyków oraz Bolesława Toporka;

 

Środa, 3 maja. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za + Jana Bandrowskiego – od rodziny Sowów;

10.00 za ++ Zofię, Władysława i Stefana;

12.00 za ++ Stanisława i Helenę – od dzieci;

16.00 za + Stanisławę Cedro – od rodzin Piotrowskich i Długoszów;

 

Czwartek, 4 maja. Wspomnienie św. Floriana, męczennika. Msza św.: 1) za ++ Ireneusza Łakomca i Józefę Postulak,  2) za ++ Jana, Zofię i Jana Siudów oraz zmarłych z rodzin Radków i Siudów;

Piątek, 5 maja. Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Msza św. O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Małgorzaty z okazji 50. urodzin – od syna;

Sobota, 6 maja. Pierwsza sobota miesiąca. Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msze św.:

7.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP za ++ Stanisławę i Stanisława Konatów,

16.00 Msza ślubna Izabeli Zapały i Dawida Chaby,

18.00 za ++ Czesławę i Stefana Cedrów – od córki Małgorzaty z mężem Czesławem i rodziną;

 

Niedziela, 7 maja. IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Stanisława Dolezińskiego z okazji imienin oraz za jego rodzinę;

10.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i pomoc Ducha Świętego w nauce dla Daniela Palaka z okazji 17. urodzin;

12.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Stanisława Kapuścińskiego z okazji imienin oraz za jego rodzinę;

16.00 za ++ Stanisławę Leśniewską i Stanisława Langnera;

 

Inne

W ubiegłą niedzielę złożyliśmy ofiary na pomoc dotkniętym wojną domową w Syrii. Zebraną sumę 1.210 zł przekazaliśmy odpowiedzialnym za tę akcję. Również w ubiegłą niedzielę, podczas procesji z darami, dzieci złożyły swoje „Skarbonki Miłosierdzia”,  zawierające jałmużnę wielkopostną. Zebrana kwota 247 zł i 7 groszy zostanie przeznaczona na pomoc najuboższym. Dziękuję serdecznie za udział w obu akcjach.

W ostatnim czasie dzieci i młodzież naszej parafii brały udział w XXII Konkursie Biblijnym Diecezji Kieleckiej. W konkursie obejmującym „Listy więzienne św. Pawła” drugie miejsce zajęła Agata Kumów z klasy V, a finalistkami zostały Milena i Renata Chanc. W kategorii „Listy pasterskie” finalistką została Małgorzata Staszewska z klasy III gimnazjalnej. Dzielnym dziewczętom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy. Odbywają się one po Mszy wieczornej.

W związku z 100. Rocznicą Objawień Fatimskich pragniemy od 13 maja br. wprowadzić w naszej parafii Nabożeństwa Fatimskie. W tym roku będą one odprawiane po Mszy wieczornej od maja do października.

W pierwszy piątek miesiąca, 5 maja, z posługą kapłańską pragnę odwiedzić chorych naszej parafii i osoby w podeszłym wieku. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii. Początek odwiedzin o godz. 8.30 od strony Kolonii.

W przyszłą niedzielę, 7 maja, w nowobudowanym kościele parafii pw. bł. Wincentego Kadłubka w Domaszowicach o godz. 18.00 odbędzie się koncert charytatywny. W koncercie zapowiedzieli swój udział słynni polscy tenorzy, m.in. Bogusław Morka.

Od 9 maja (wtorek) rozpoczynamy przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania. Młodych ludzi zapraszamy na Mszę św. 9 maja o godz. 18.00 (z deklaracjami bierzmowanych). Po Mszy i nabożeństwie majowym spotkanie w sali katechetycznej.

Dzieci obchodzące 14 maja I Rocznicę Komunii św. zapraszamy do spowiedzi w sobotę 13 maja o godz. 17.15.

 

Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na dwa plakaty zamieszczone w przedsionku kościoła dotyczące studiów na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Lakach pod Warszawą.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kielcach przy ul. Warszawskiej 340 informuje, że od 20 kwietnia br. rozpoczynają się zapisy uczniów do klasy I na rok szkolny 2017/2018 zamieszkałych w obwodzie szkoły. Jeśli dziecko będzie uczęszczać do innej szkoły, obowiązkiem rodzica jest poinformowanie o tym dyrektora szkoły obwodowej.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Edyta Dymińska, panna z naszej parafii, córka Bogusława i Elżbiety i Norbert Bracha, kawaler z parafii we Wzdole Rządowym, syn Stanisława i Grażyny. Zapowiedź druga.

Seweryn Kmiecik, syn Sławomira, kawaler, nasz parafianin i Maria Magdalena Kalita, córka Jerzego, panna z parafii pw. Ducha Świętego w Kielcach. Zapowiedź druga.

Tomasz Wiesław Kundera, syn Wiesława, kawaler, nasz parafianin i Kinga Izabela Połowniak, córka Sylwestra, panna z parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kielcach – Dyminach. Zapowiedź druga.

Agnieszka Langner, córka Janusza i Jolanty, panna z naszej parafii i Bartosz Zieliński, syn Bogdana i Barbary, kawaler z parafii Niepokalanego Serca NMP w Kielcach. Zapowiedź druga.

Katarzyna Ewa Majewska, córka Zbigniewa, panna z naszej parafii i Jan Wojciech Sambor, syn Andrzeja, kawaler z parafii św. Antoniego Padewskiego w Kielcach. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących miedzy narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.