Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia parafialne

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

28 maja 2017 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 29 maja.  Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Msza św.: 1) za + Stanisławę Kijak – od pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Masłowie, 2) za ++ Zofię Kumór i Stanisławę Frydrych;

Wtorek, 30 maja. Msza św.: 1) za + Jana Bandrowskiego – od rodziny Wojtynów z Samsonowa, 2) za ++ Anielę Kaczmarczyk oraz Anielę i Jana Kunderów;

Środa, 31 maja. Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św.: 1) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i umocnienie miłości małżeńskiej dla Aleksandry i Jacka w 1. rocznicę ślubu; 2) za + Bolesława Pedrycza – od zakładu pogrzebowego Kalia;

Czwartek, 1 czerwca. Wspomnienie św. Justyna, męczennika. Msza św.: 1) za ++ Stanisławę i Stanisława Kijaków (gregorianka), 2) za ++ Zofię, Józefa i Mieczysława Kozubków oraz Katarzynę, Antoniego, Annę i Mariannę Radków;

Piątek, 2 czerwca. Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Msza św.: za + Stanisławę i Stanisława Kijaków (gregorianka), 2) za ++ Franciszka, Józefę, Jana, Stanisława, Zofię i Dorotę;

Sobota, 3 czerwca. Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.  Pierwsza sobota miesiąca.

7.00 Msza ku czci Niepokalanego Serca NMP za ++ Mariana (15. rocznica śmierci) i Stanisławę (4. rocznica śmierci) Borowców;

18.00 Msza św.: 1) za + Stanisławę i Stanisława Kijaków (gregorianka), 2)  za + Wojciecha Gawrońskiego;

 

Niedziela, 4 czerwca. Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za + Stanisławę i Stanisława Kijaków; chrzest Amelii Layli Kurzak;

10.00 za ++ Mariannę i Józefa Lisków, Mariannę i Władysława Boryckich oraz Stefana Machula;

12.00 Msza prymicyjna ks. Kamila Samiczaka, 2) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i umocnienie miłości małżeńskiej dla Aleksandry i Jacka Mazurczaków z okazji 1. rocznicy ślubu; chrzest Philippa Pietrzyka;

16.00 za ++ Katarzynę, Wincentego i Jana oraz zmarłych z rodzin Kozubków i Kselów;

 

Inne

W czwartek, 1 czerwca, Parafialny Dzień Chorych. Początek wizyty od strony Kolonii o godz. 8.30. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.

W piątek, 2 czerwca, na lotnisku w Masłowie o godz. 10.30 spotkanie dla niepełnosprawnych z okazji 26. rocznicy wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II.

W sobotę, 3 czerwca, tradycyjna piesza pielgrzymka naszej parafii do Masłowa. Wymarsz o godz. 10.00 sprzed kościoła. Msza w Masłowie o godz. 12.00.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Ewelina Januchta, panna z naszej parafii, córka Witolda i Grażyny oraz Paweł Szymoniak, kawaler z parafii Św. Krzyża w Kielcach, syn Zbigniewa i Bożeny. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.