22. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXII Niedzielę zwykłą

3 września 2017 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 4 września.

9.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego: za parafian,

18.00 Msza św.: 1) O Boże błogosławieństwo dla Adriana Ozgi z okazji 14. urodzin, 2) za + Antoninę Zagnińską – od uczestników pogrzebu;

Wtorek, 5 września. Wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy. Msza św.: 1) O Boże błogosławieństwo dla Bartosza Dolezińskiego z okazji 15. urodzin, 2) O Boże błogosławieństwo i na podziękowanie za 5 lat małżeńskiej wspólnoty Małgorzaty i Franciszka;

Środa, 6 września. Msza św.: 1) za + Jana Bandrowskiego – od koleżanek i kolegów z pracy córki Moniki, 2) za + Stanisława Biskupskiego – od sąsiadów bliskich i dalszych;

Czwartek, 7 września. Msza św.: 1) za ++ Jerzego Szmalca w 17. rocznicę śmierci oraz za zmarłych rodziców Jana i Bronisławę, 2) za ++ Zofię i Romana Wronów – od wnuczki Agnieszki i wnuka Mariusza;

Piątek, 8 września.  Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.  Msza św.: 1) za +   Antoninę Zagnińską – od zakładu pogrzebowego Kalia,  2) za + Stanisława Biskupskiego – od chrześnicy Stanisławy z Samsonowa;

Sobota, 9 września.  o godz. 13.00 – chrzest Krzysztofa Sobonia; o godz. 14.00 – chrzest Julii Dolezińskiej;

Msza św. wieczorna za: 1) + Jadwigę Ziernik w 11. rocznicę śmierci, 2) za + Stanisława Kijaka – od rodzin Biskupskich i Cedrów, 3) za + Józefa Bakalarza w 30 dzień po śmierci;

 

Niedziela, 10 września. XXIII niedziela zwykła. Podczas Mszy zostanie odmówiony Akt Zawierzenia Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za ++  Krystynę i Roberta Libochów;

10.00 za ++ Wincentego Januchtę, Jana, Mariannę, Zofię, Anielę i Stanisławę Siudów;

12.00 za + Eugeniusza Kunderę;

16.00 za ++ Stanisława Zagnińskiego i zmarłych z rodziny Dudzińskich;

 

Inne

W poniedziałek pod przewodnictwem ks. bp. Jana, pasterza naszej diecezji, przy bardzo licznym udziale parafian i bardzo wielu gości odbył się pogrzeb śp. ks. prałata Stefana Borowca, drugiego proboszcza naszej parafii i budowniczego naszego kościoła. W pogrzebie w Dąbrowie wzięło udział 85 księży, zaś we Mszy pogrzebowej w kaplicy Domu Księży Emerytów uczestniczyło 120 księży. Za zmarłego kapłana zamówiono 48 Mszy św. Porządek ich odprawiana został podany do wiadomości na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

Wczoraj odbył się festyn parafialny, który wpisuje się w obchody srebrnego jubileuszu konsekracji naszego parafialnego kościoła. To parafialne spotkanie było również kolejnym krokiem na drodze integracji i zacieśniania więzów wspólnoty parafialnej. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do festynu i wszystkim, którzy na nasze spotkanie przybyli. Dziękuję fundatorom nagród. Dziękuję Panu Wójtowi i Radnym Rady Gminy Masłów, dziękuję zespołowi Dąbrowianki, Wspólnotom Żywego Różańca, młodzieży z grupy Tabor i Zespołowi ds. Festynu Parafialnego.

Miło mi powitać w naszej wspólnocie parafialnej ks. Michała Piskorka, który na mocy decyzji Księdza Biskupa Ordynariusza będzie pomagał w duszpasterstwie w naszej parafii. Ks. Michał będzie też posługiwał w Hospicjum św. Matki Teresy w Kielcach i tam też mieszka.

W środę, 6 września, o godz. 18.45 zapraszam młodzież na spotkanie grupy Tabor, które odbędzie się w sali na plebanii.

W piątek, 8 września, zapraszam młodzież na Drogę krzyżową, która odbędzie się w kaplicy Matki Boskiej Pocieszenia po Mszy wieczornej o godz. 18.45.

Dziękuję Paniom z ul. Starogórskiej za utrzymywanie porządku w naszym kościele. Uprzejmie proszę o podjęcie tego zadania przez Panie z ul. Warszawskiej.