23. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXIII Niedzielę zwykłą

10 września 2017 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 11 września. Msza św.: 1) za ++ Stanisława Wojtynę (w 30. rocznicę śmierci) oraz Józefę i Władysława Wojtynów, 2) za + Krystynę i Jerzego Skolik; podczas Mszy poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistów.

Wtorek, 12 września. Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Msza św.: 1) O Boże błogosławieństwo dla ks. Proboszcza, 2) za + Stanisława Kijaka – od Mariana Borkowskiego z rodziną;

Środa, 13 września. Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 19.00: 1) za + Stanisława Biskupskiego – od rodziny Adachów, 2) za ++ Dziadków, Rodziców i Braci oraz zmarłych z rodzin Nowakowskich i Wiktorów, 3) za + Antoninę Zagnińską – od koleżanek córki Elżbiety; po Mszy nabożeństwo fatimskie;

Czwartek, 14 września. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św.: 1) za + Stanisława Kijaka – od rodziny Cisłowskich, 2) za ++ Mariana Januchtę w 11. rocznicę śmierci, Antoninę, Sabinę, Stanisława, Roberta i Henryka;

Piątek, 15 września.  Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.  Msza św.: 1) za + Stanisławę Radek w 1. rocznicę śmierci,  2) za ++ Janusza w 8. rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodzin Kamelów i Kozubków;

Sobota, 16 września.  Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. O godz. 13.00 – chrzest Michaliny i Poli Mazur; Msza św. wieczorna za: 1) ++  Szczepana Krzyśka w 6. rocznicę śmierci oraz Adama i Ewę, 2) O Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Boskiej nad dziećmi i ich rodzinami – od mamy;

 

Niedziela, 17 września. XXIV niedziela zwykła. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za + Tadeusza Cedro – od rodzin Cedrów i Szafrańców;

10.00 za ++ Zdzisława Sowę, Stanisława, Mariannę, Mariana i Eugeniusza Białków;

12.00 za + Józefa Zwierzyńskiego;

16.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Antoniny Cedro z okazji 92. urodzin;

 

Inne

W poniedziałek, 11 września, zapraszam na Mszę św. kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla nich. Natomiast podczas tej Mszy nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów naszej szkoły podstawowej.

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę, 13 września o godz. 18.00, przed Mszą św., która w tym dniu, z racji nabożeństwa fatimskiego zostanie odprawiona o godz. 19.00.

Wszystkich ministrantów zapraszam na spotkanie formacyjne w piątek, 15 września, po Mszy św., o godz. 18.45.

Festyn parafialny, który odbył się tydzień temu zasilił naszą parafialną kasę sumą 2.850, – zł. Raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego świętowania srebrnego jubileuszu konsekracji naszego kościoła i do pozyskania materialnych środków na ten cel. W obchody jubileuszu wpisują się też misje parafialne, które rozpoczniemy w środę, 20 września. O szczegółowym programie misji informuje folder dostępny w przedsionku kościoła. Bardzo proszę tych, którzy go jeszcze nie posiadają o zaopatrzenie się w ten informator.

W tygodniku Niedziela, w przyszłą niedzielę, ukaże się obszerny artykuł poświęcony śp. ks. prał. Stefanowi Borowcowi.

Mieszkańcy ul. Warszawskiej wyszli z inicjatywą ufundowania tablicy pamiątkowej poświęconej śp. ks. prał. Stefanowi Borowcowi i przekazali już na ten cel sumę 640,- zł. Na ten sam cel zostało też przeznaczonych 200-, zł, jakie pozostały z ofiar złożonych przy okazji pogrzebu ks. Borowca przez mieszkańców Łąk. Szacunkowo tablica ta będzie kosztować ok. 4.000 złotych.