29. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXIX Niedzielę zwykłą

22 października 2017 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 23 października. Msza św.: 1) za + Stanisława Biskupskiego – od rodziny Kozubków z Woli Kopcowej, 2) za + Anielę Kaczmarczyk;

Wtorek, 24 października. Msza św.: 1) za + Józefa Zegadło – od rodziny Kselów, 2) za + Anielę Kaczmarczyk;

Środa, 25 października. Msza św.: 1) za + Anielę Kaczmarczyk, 2) za + Stanisława Kijaka – od Sióstr Niepokalanek z Radomia,

Czwartek, 26 października. Msza św.: 1) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Agaty w dniu 18. urodzin, 2) za + Anielę Kaczmarczyk;

Piątek, 27 października. Msza św.: 1) za + Anielę Kaczmarczyk, 2) za + Stanisława i Stefanię Ślewów – od córki Jolanty z rodziną, 3) za ++ Mariannę i Bartłomieja Zacharskich, Janinę i Władysława Cedrów;

Sobota, 28 października. Święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msza św.: 1) za + Tadeusza Gołąbka, 2) za + Anielę Kaczmarczyk (gregorianka);

 

Niedziela, 29 października. XXX niedziela zwykła. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za + Stanisława Kijaka – od sióstr Niepokalanek z Kielc;

10.00 za ++ Annę, Ignacego i zmarłych z rodziny Tomaszewskich oraz Stanisławę i Kazimierza i zmarłych z rodziny Krajewskich;

12.00 za + Anielę Kaczmarczyk;

15.30 Nabożeństwo Różańcowe;

16.00 za ++ Zofię i Romana Wronów – od córki Danuty z rodziną;

 

Inne

W ubiegłą niedzielę odbyło się statystyczne badanie frekwencji wiernych na Mszach św. W naszej parafii na Mszach obecne były 634 osoby, a do Komunii św. przystąpiło 358 osób. Dane te wskazują na utrzymującą się od kilku lat stabilną sytuację niedzielnych praktyk religijnych w naszej parafii.

Gorąco zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w niedziele odprawiane są o godz. 15.30, przed Mszą św. popołudniową, a w dni powszednie po Mszy wieczornej, tzn. o godz. 17.30.

Dzisiejszą  niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw w intencjach misji prowadzonych na całym świecie przez Kościół katolicki. Działalność misyjna jest odpowiedzią Kościoła na misyjny nakaz Chrystusa: Idźcie i głoście całemu światu Ewangelię (Mt 28,19). W tę niedzielę można też złożyć do puszek ofiary na potrzeby działalności misyjnej Kościoła.

Wzorem lat ubiegłych planujemy zorganizowanie nabożeństwa Noc świętych. Odbędzie się ono we wtorek 31 października według następującego porządku. Rozpoczęcie o godz. 18.45 w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego. Ok. 19.30 procesja z relikwiami świętych do naszego kościoła, podczas której odmawiamy różaniec w ramach ostatniego nabożeństwa różańcowego. O 20,00 w naszym kościele brewiarzowa Godzina czytań z Uroczystości Wszystkich Świętych i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Apelem Jasnogórskim ok. godz. 21.00.

Zbliża się miesiąc listopad, w którym w szczególny sposób pamiętamy w modlitwach o naszych zmarłych. W naszej parafii możemy składać wypominki na miesiąc listopad (codzienna modlitwa na różańcu i Msza św. w soboty listopada) lub półroczne (modlitwa na różańcu w każdą niedzielę do końca czerwca) przyszłego roku.

Do naszej kancelarii parafialnej wpłynęło pismo od Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”, w którym nasza wspólnota parafialna została poproszona o udzielenie poparcia dla tej akcji. Od przyszłej niedzieli przez kolejne trzy niedziele będzie można złożyć podpis popierający tę inicjatywę, która ma akceptację Konferencji Episkopatu Polski. Dotąd w Polsce zebrano już ponad dwieście tysięcy podpisów. Warunkiem złożenia podpisu jest podanie swojego numeru PESEL.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Paweł Andrzej Januchta, nasz parafianin, kawaler, syn Andrzeja i Katarzyna Anna Klimek, z parafii pw. św. Rozalii w Skorzeszycach, panna, córka Pawła. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.