30. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXX Niedzielę zwykłą

29 października 2017 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 30 października. Msza św.: 1) za + Stanisławę i Jana, Anielę i Józefa, Stefana, Katarzynę i Jana, 2) za + Anielę Kaczmarczyk, 3) za + Renatę Kmiecik w 4. rocznicę śmierci – od męża i dzieci;

Wtorek, 31 października. Msza św.: 1) za ++ Stanisława, Antoninę i Jana, 2) za + Stanisława Biskupskiego – od rodziny Andrzeja i Anny Jakubowskich z Gniezna;

20.00 Noc świętych –  Godzina czytań z Uroczystości Wszystkich Świętych i adoracja Najświętszego Sakramentu;

 

Środa, 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za ++ Józefa i Grzegorza Kozubków

10.00 za + Edwarda Cedro – od zakładu pogrzebowego Kalia,

 

Czwartek, 2 listopada. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za + Antoninę Zagnińską, 2) za + Marka Cieplickiego – od żony i synów;

17.00 za + Stanisława Biskupskiego – od brata Henryka z rodziną, 2) za + Antoninę Zagnińską – od rodziny Rogowskich;

 

Piątek, 3 listopada. Pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od 16.30. Msza św.: 1) za + Edwarda Cedro – od rodzin Majcherczyków i Wachów, 2) za + Andrzeja, Józefę, Jana i Józefa;

Sobota, 4 listopada. Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Pierwsza sobota miesiąca.

7.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi za + Stanisława Kijaka – od Piotra Kijaka z rodziną z Tychów;

Msza św. wieczorna: 1) za ++ z tegorocznych wypominków, 2) za + Antoninę Zagnińską – od ks. Proboszcza i ks. Borowca;

 

Niedziela, 5 listopada. XXXI niedziela zwykła. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za +  Władysława i zmarłych z rodzin Januchtów i Liwochów;

10.00 za ++ Wincentego Januchtę, Jana, Mariannę, Zofię, Anielę i Stanisławę Siudów;

12.00 za ++ Antoninę i Stanisława Zagnińskich;

16.00 za + Stanisława Kijaka – od chrześnicy Lucyny z rodziną Kijaków;

 

Inne

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy ofiary na potrzeby misyjne Kościoła. Zbiórka przyniosła kwotę 830, którą przekazaliśmy na konto Dzieła Misyjnego Diecezji Kieleckiej.

W najbliższy piątek, 3 listopada, przypada Parafialny Dzień Chorych. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii. Początek odwiedzin od strony Kolonii od godz. 8.30.

Wzorem lat ubiegłych planujemy zorganizować nabożeństwo Noc świętych. Odbędzie się ono we wtorek 31 października według następującego porządku. Rozpoczęcie o godz. 18.45 w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego. Ok. 19.30 procesja z relikwiami świętych do naszego kościoła, podczas której odmawiamy różaniec w ramach ostatniego nabożeństwa różańcowego. O 20,00 w naszym kościele brewiarzowa Godzina czytań z Uroczystości Wszystkich Świętych i adoracja Najświętszego sakramentu. Zakończenie Apelem Jasnogórskim ok. godz. 21.00.

Zbliża się miesiąc listopad, w którym w szczególny sposób pamiętamy w modlitwach o naszych zmarłych. W naszej parafii możemy składać wypominki na miesiąc listopad (codzienna modlitwa na różańcu i Msza św. w soboty listopada) lub półroczne (modlitwa na różańcu w każdą niedzielę do końca czerwca) przyszłego roku.

Do kancelarii parafialnej wpłynęło pismo od Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”, w którym nasza wspólnota parafialna została poproszona o udzielenie poparcia dla tej akcji. Od dzisiejszej niedzieli do końca listopada będzie można złożyć podpis popierający tę inicjatywę, która ma akceptację Konferencji Episkopatu Polski. Dotąd w Polsce zebrano już ponad dwieście tysięcy podpisów. Warunkiem złożenia podpisu jest podanie swojego numeru PESEL.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Paweł Andrzej Januchta, nasz parafianin, kawaler, syn Andrzeja i Katarzyna Anna Klimek, z parafii pw. św. Rozalii w Skorzeszycach, panna, córka Pawła. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.