33. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXXIII Niedzielę zwykłą

19 listopada 2017 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 20 listopada. Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. prezbitera. Msza św.: 1) O Boże błogosławieństwo, pogodne znoszenie podeszłego wieku i potrzebne łaski dla Anieli Radek, 2) za ++ Józefa i Janinę Kumorów, 3) za + Stanisława Kijaka – od rodziny Piotrowskich;

Wtorek, 21 listopada. Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Msza św.: 1) za ++ Mariannę i Michała Kunderów, 2) za ++ Aleksandra i Józefę Zemstów – od pracowników Politechniki;

Środa, 22 listopada. Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Msza św.: 1) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla scholi parafialnych i Pana Damiana, 2) za ++ Cecylię i Stefana oraz zmarłych z rodzin Bugajskich i Rutków;

Czwartek, 23 listopada. Msza św.: 1) za + Stanisława Kijaka – od rodziny Kozubków, 2) za + Marka Cieplickiego – od sąsiadów dalszych;

Piątek, 24 listopada. Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy. Msza św.: 1) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Marii i Teresy z okazji urodzin – od dzieci i wnuków, 2)  O Boże błogosławieństwo i harmonijny rozwój dla Filipa Nawrockiego w 1. rocznicę urodzin oraz za jego rodziców;

Sobota, 25 listopada. Msza św. 1) za zmarłych z tegorocznych wypominek, 2) O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej dla Damiana Wiśnickiego z okazji urodzin oraz za jego rodziców i rodzeństwo, 3) za ++ Katarzynę i zmarłych z rodzin Kselów i Nowakowskich;

 

Niedziela, 26 listopada. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za ++ Krystynę i Roberta Libochów;

10.00 za ++ Czesława, Mirosława, Zdzisława, Mieczysława, Antoniego, Anielę i Stanisława Majów;

12.00 O Boże błogosławieństwo i łaski potrzebne w kapłańskiej posłudze dla ks. Kamila Samiczaka;

16.00  za + Teresę Cedro;

 

Inne

 

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Kościół w Potrzebie. Składka przyniosła sumę 738 zł.

W środę, 22 listopada, po Mszy św. ok. godz. 18.45 spotkanie modlitewno-formacyjne grupy Tabor oraz scholi parafialnych.

W sobotę, 25 listopada, o godz. 18.00 dekanalne spotkanie młodzieży. Zapraszamy młodzież naszej parafii. Zakończenie spotkania ok. 20.30.

Bardzo dziękujemy Paniom z ul. Warszawskiej za sprzątanie kościoła i o tę pomoc prosimy panie z Łąk i z Białogóry.

W poniedziałek, 4 grudnia, planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską, tradycyjną kolędę. Jej plan znajduje się na naszej stronie internetowej www.kielce-dabrowa.pl oraz na tablicy ogłoszeń parafialnych w przedsionku kościoła.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Zofia Starościak, panna, nasza parafianka, córka Marka i Lucyny oraz Adam Różycki, kawaler z parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Golkowicach – Krakowie, syn Krzysztofa i Anny. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić kancelarię parafialną.