1. Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

na I Niedzielę Adwentu

3 grudnia 2017 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 4 grudnia.  6.45 – Msza św. roratnia: 1) za + Stanisława Kunderę, 2) za + ks. prał. Stefana Borowca;

Wtorek, 5 grudnia. 6.45 – Msza św. roratnia: 1) za + Marka Cieplickiego – od rodziny Biernatów, 2) za + ks. prał. Stefana Borowca;

Środa, 6 grudnia. 6.45 – Msza św. roratnia: 1) O Boże błogosławieństwo i potrzebne  łaski dla Mateusza Cedro z okazji 23. urodzin, 2) za + ks. prał. Stefana Borowca;

Czwartek, 7 grudnia. Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. 6.45 – Msza św. roratnia: 1) za ++ Stanisławę i Piotra Dziwoniów, 2) za + ks. prał. Stefana Borowca;

 

Piątek, 8 grudnia. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  Msze św.:

9.00 1) O Boże błogosławieństwo dla Heleny Strząbała z okazji urodzin i na podziękowanie za otrzymane obfite łaski, 2) O Boże błogosławieństwo potrzebne łaski dla Józefy z okazji 75 urodzin;

17.00 1) za + Marka Cieplickiego od uczestników pogrzebu, 2) za ++ Stefanię, Władysława, Stanisławę, Władysława, Mariana i Stanisława; podczas Mszy poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych;

 

Sobota, 9 grudnia. 7.30 – Msza św. roratnia: 1) O Boże błogosławieństwo i na podziękowanie Bogu za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez siostry i braci z rodziny Dudałów;  2) za + ks. prał. Stefana Borowca;

 

Niedziela, 10 grudnia. II Niedziela Adwentu.  Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za + Władysława Cioska w 3. rocznicę śmierci;

10.00 za + Wincentego Januchtę w 19. rocznicę śmierci;

12.00 za ++ Wiktorię, Jakuba i Jana;

16.00  za ++ Teofilę i Henryka Papisów;

 

Inne

Od jutra rozpoczynamy Msze św. roratnie, na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, zwłaszcza dzieci. Roraty będą odprawiane o godz. 6.45 (w soboty o godz. 7.30), a ich bohaterem będzie postać św. Józefa. Po Mszach rodzice przygotowują słodkie niespodzianki dla dzieci. W związku z Roratami nie ma Mszy św. wieczornej.

W środę, 6 grudnia, o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, zwłaszcza z grupy Tabor, na spotkanie modlitewno-organizacyjne do sali katechetycznej.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy, który jest okazją do nabycia świątecznych drobiazgów przygotowanych przez naszą młodzież. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na cele duszpasterstwa młodzieży.

W II Niedzielę Adwentu tradycyjnie obchodzić będziemy kolejny Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pragniemy w tym dniu modlić się w intencjach Kościoła w krajach byłego Związku Radzieckiego i będziemy mogli wesprzeć naszych braci w wierze ofiarami składanymi do puszek.

Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską – kolędę. Jej program dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej www.kielce-dabrowa.pl.

W zakrystii można się już zaopatrywać w opłatki wigilijne oraz w świece Caritasu które mogą się znaleźć na stołach wigilijnych, a dochód z ich sprzedaży służy Wigilijnemu dziełu pomocy dzieciom, któremu patronuje właśnie Caritas.

Wzorem lat ubiegłych zorganizowane zostanie opłatkowe spotkanie seniorów naszej parafii. W tym roku odbędzie się ono w niedzielę 17 grudnia o godz. 17.00 w Świetlicy Samorządowej na Dąbrowie.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski i Rafał Nowak – Dyrektor Wzgórza Zamkowego serdecznie zapraszają na film o życiu niezwykłego biskupa Czesława Kaczmarka. Film zatytułowany “Czesław Kaczmarek – Biskup niezłomny” pokazuje dramat człowieka, którego władze PRL postanowiły zniszczyć i skazać na niepamięć. Niekończące się przesłuchiwania, brak kontaktu ze światem, fałszywe zeznania, doprowadziły do procesu, na którym biskupowi kieleckiemu postawiono absurdalne zarzuty: „kolaboracji z Niemcami, usiłowanie obalenia ustroju PRL i propagandę na rzecz waszyngtońsko-watykańskich mocodawców”. Biskup Czesław Kaczmarek stał się symbolem walki z komunizmem. Film zostanie wyświetlony 7 grudnia na godz. 17.00  w  Wojewódzkim Domu Kultury i trwa 45 minut. Wstęp wolny.