3. Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

na III Niedzielę Adwentu

17 grudnia 2017 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 18 grudnia.  6.45 – Msza św. roratnia: 1) O Boże błogosławieństwo dla ks. Proboszcza, 2) za + ks. prał. Stefana Borowca;

Wtorek, 19 grudnia. 6.45 – Msza św. roratnia: 1) za + Zdzisława Kozubka – od rodziny Kozubków, 2) za + ks. prał. Stefana Borowca;

Środa, 20 grudnia. 6.45 – Msza św. roratnia: 1) za + Stanisława Kumór – od uczestników pogrzebu, 2) za + ks. prał. Stefana Borowca;

Czwartek, 21 grudnia. 6.45 – Msza św. roratnia: 1) za + Stefana Wojtynę – od uczestników pogrzebu, 2) za + ks. prał. Stefana Borowca;

Piątek, 22 grudnia. 6.45 – Msza św. roratnia: 1) za + ks. prał. Stefana Borowca – od parafian z Łąk, 2) za + ks. prał. Stefana Borowca; O godz. 18.00 – Msza św. za + Sebastiana Tomaszczyka – od żony Joanny z córkami;

Sobota, 23 grudnia. 8.00 – 1) za parafian zmarłych w bieżącym roku,  2) za + ks. prał. Stefana Borowca;

 

Niedziela, 24 grudnia. IV Niedziela Adwentu.  Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za + Marcina Stefańczyka w 16. rocznicę śmierci;

10.00 O Boże błogosławieństwo dla Jakuba Gila z okazji 15. urodzin;

12.00 O Boże błogosławieństwo dla Klaudii Pedryc z okazji 18. urodzin;

Nie ma Mszy św. o godz. 16.00!

 

Inne

 

W dni powszednie Adwentu o godz. 6.45 odprawiamy Msze św. roratnie (w soboty o godz. 7.30), których bohaterem jest postać św. Józefa. Po Mszach rodzice przygotowują słodkie niespodzianki dla dzieci. W ubiegłym tygodniu uczestniczyło w nich średnio 70 osób dziennie. Zapraszamy do udziału.

W ubiegłą niedzielę przeżywamy XVIII Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji składaliśmy ofiary na pomoc dla Kościoła w krajach byłego Związku Radzieckiego. Zebraliśmy kwotę 722 zł. Którą przekazaliśmy dla zespołu KEP koordynującego te akcję. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.

Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Jej program dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej www.kielce-dabrowa.pl.

W zakrystii można się zaopatrywać w opłatki wigilijne oraz w świece Caritasu które mogą się znaleźć na stołach wigilijnych, a dochód z ich sprzedaży służy Wigilijnemu dziełu pomocy dzieciom, któremu patronuje właśnie Caritas.

Dzisiaj o godz. 17.00 w Świetlicy Samorządowej w Dąbrowie Kolonii odbędzie się spotkanie opłatkowe seniorów naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. O 16.50 seniorzy z ulic Starogórskiej i Witosa będą mogli skorzystać z samochodu, który z naszego parkingu przykościelnego zawiezie ich do Świetlicy.

Okazja do spowiedzi adwentowej – 22 grudnia (piątek) w godzinach od 8.00 do 9.00 oraz 17.00 do 19.00. Również w piątek, o godz. 10.00, dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszają do sali pod kościołem na tradycyjne jasełka.

Adwentowe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 23 grudnia, od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii. Początek wizyty od strony Kolonii.

20 stycznia 2018 roku odbędzie się koncert pieśni bożonarodzeniowych z całego świata pt. ”Betlejem w Kielcach”. Bilety będą do nabycia w zakrystii w późniejszym terminie, o którym poinformujemy. Już dziś zapraszamy do licznego udziału w wydarzeniu, w którym wystąpią min. Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Igor Herbut, Kasia Moś, Beata Bednarz i wielu innych wraz z  Orkiestrą Kameralną AUKSO.