2. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na II Niedzielę zwykłą

14 stycznia 2018 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 15 stycznia. O godz. 17.00 Msza św.: 1) za + Anielę Gil – od zakładu pogrzebowego Kalia, 2) za + Zdzisława Kozubka – od sąsiadów;

Wtorek, 16 stycznia. O godz. 17.00 Msza św. za: 1) + ks. Stefana Borowca – od uczestników pogrzebu, 2) za + Cecylię Konderę – od rodziny Szarków;

Środa, 17 stycznia. Wspomnienie św. Antoniego, opata. O godz. 17.00 Msza św.: 1) za + Jerzego Gila – od zakładu pogrzebowego Kalia, 2) O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej oraz o zdrowie dla Mateuszka Augustowskiego;

Czwartek, 18 stycznia. O godz. 17.00 Msza św.: 1) za + Stefana Wojtynę – od Zofii Miski i rodziny Wysoczańskich, 2) O szczęśliwe rozwiązanie dla Elżbiety;

Piątek, 19 stycznia. Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. O godz. 17.00 Msza św.: 1) za + Krystynę Skolik – od pani Heleny, 2) za + Władysławę Stęplewską oraz zmarłych z rodzin Stęplewskich i Boroniów – od córki Zofii z rodziną, 3) O Boże błogosławieństwo w posłudze kapłańskiej dla ks. Proboszcza – od parafian;

Sobota, 20 stycznia. O godz. 17.00 Msza św.: 1) za + ks. Stefana Borowca – od  parafian z ul. Witosa, 2) za ++ Jana, Ewę, Feliksa i Zdenka;

 

Niedziela, 21 stycznia. III Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Józefa Kumora – od córki Anny i wnuczki Marii;

10.00 za + Stefana Cedro oraz zmarłych z rodzin Cedrów i Kowalskich;

12.00 za + Józefa Bakalarza – od syna Piotra z rodziną;

16.00 za + Stanisława Kumór – od córki Elżbiety z rodziną;

 

Inne

Dzisiaj, 14 stycznia, po Mszy popołudniowej schole parafialne zapraszają na wspólne kolędowanie przy żłobku.

W poniedziałek, 15 stycznia, po Mszy wieczornej zapraszamy Członkinie Żywego Różańca na spotkanie modlitewno-formacyjne.

W środę, 17 stycznia, zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne grupy Tabor.

Młodzież naszej parafii zakończyła akcję Kolędnicy Misyjni, podczas której młodzi naszej parafii odwiedzili rodziny zamieszkałe na Kolonii i ul. Starogórskiej. Ofiary zebrane przy tej okazji – 2.477 zł – przeznaczone zostały na potrzeby misyjne Kościoła oraz duszpasterstwa młodzieży. W imieniu młodych ludzi i własnym serdecznie dziękuję za życzliwe przyjęcie kolędników i za złożone ofiary.

18 stycznia rozpoczyna się jak co roku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zostanie on poprzedzony Dniem Judaizmu (17 stycznia), a zakończony Dniem Islamu w Kościele Katolickim (26 stycznia). W tym tygodniu chcemy ochotnym sercem włączyć się modlitwą i czynem w sprawę jedności wszystkich uczniów Chrystusa Pana, o którą On sam modlił się gorąco do swojego Ojca podczas Ostatniej Wieczerzy. Szczegółowy program Tygodnia Modlitw o Jedność w Kościele Kieleckim dostępny jest na tablicy ogłoszeń.

20 stycznia 2018 roku odbędzie się koncert pieśni bożonarodzeniowych z całego świata pt. ”Betlejem w Kielcach”. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, w którym wystąpią min. Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Igor Herbut, Kasia Moś, Beata Bednarz i wielu innych wraz z  Orkiestrą Kameralną AUKSO. Program dostępny jest na tablicy ogłoszeń.

W nocy z 4 (niedziela) na 5 (poniedziałek) lutego odbędzie się na Jasnej Górze czuwanie dekanatu masłowskiego (a więc i naszej parafii) oraz dekanatu Kielce Północ. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Chętnych do wyjazdu na to czuwanie prosimy o zapisywanie się w zakrystii.