4. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na IV Niedzielę zwykłą

28 stycznia 2018 r.

 

Liturgia Tygodnia

 

Poniedziałek, 29 stycznia. Msza św. za: 1) + Józefa Kumora – od chrześnicy Doroty i rodziny Cedrów, 2) za + Stanisława Ziętarskiego;

Wtorek, 30 stycznia. Msza św.: 1) za ++ Stefana Wojtynę – od syna Andrzeja z rodziną, 2) O Boże błogosławieństwo dla Oskara Wojtyny z okazji 18. urodzin i zbliżających się imienin, 3) O szczęśliwy przebieg operacji dla Doroty;

Środa, 31 stycznia. Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Msza św.: 1) za ++ z rodzin Biskupskich, Kozubków i Żytniewskich, 2) za + Krystynę Skolik – od Zofii Piekutowskiej;

Czwartek, 1 lutego. Msza św.: 1) za ++ Pawła i Anielę Kozubków, 2) za ++ Jacka, Antoninę, Janinę Kowalskich i Bogdana;

 

Piątek, 2 lutego. Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze w następujących intencjach:

9.00 1) za + Stefana Wojtynę – od rodziny Solniców, 2) za + Sebastiana Tomaszczyka – od teściów;

17.00 1) za + Henryka Brzyżkiewicza, 2) O Boże błogosławieństwo dla Anny Mazur z okazji urodzin oraz za jej rodziców; podczas Mszy poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych;

 

Sobota, 3 lutego.

7.00 – Msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi za + Anielę Gil – od uczestników pogrzebu;

17.00 Msza św.: 1) za + Zdzisława Kozubka – od rodziny Cedrów, 2) za + Antoninę Zagnińską – od koleżanek córki Elżbiety;

 

Niedziela, 4 lutego. V Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Mariannę i Józefa Kunderę, Jana, Józefę i Stanisława Bandrowskich oraz Karola Salwę;

10.00 za + Józefa Bakalarza – od zespołu Dąbrowianki;

12.00 za + Stanisława Kumór – od syna Tadeusza z rodziną;

16.00 za ++ Mariannę i Władysława Borkowskich;

 

Inne

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i dlatego pragniemy w szczególny sposób pamiętać we wdzięcznej modlitwie o siostrach klauzurowych. Ofiary zebrane w tym dniu podczas Mszy św. przeznaczone są na pomoc klasztorom kontemplacyjnym. 2 lutego przypada również Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszami: od godz. 8.30 i od 16.30.

W nocy z 4 (niedziela) na 5 (poniedziałek) lutego odbędzie się na Jasnej Górze czuwanie dekanatu masłowskiego (a więc i naszej parafii) oraz dekanatu Kielce Północ. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Wyjazd z przykościelnego parkingu w niedzielę, 4 lutego o godz. 17.00, powrót w poniedziałek, 6 lutego, ok. godz. 5.30.

Dziękujemy tym Paniom zza Białej Góry i Łąk, które ostatnio służyły swoim czasem i siłami w utrzymaniu czystości w kościele. Prosimy o podjęcie tego zadania przez Panie z Kolonii i Dąbrowy Osiedla.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Katarzyna Magda Gubała, panna z naszej parafii, córka Edmunda i Celiny oraz Hubert Waldemar Olszewski, kawaler z parafii pw. św. Brata Alberta w Sędziszowie, syn Waldemara i Małgorzaty. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.