Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia parafialne na

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20 maja 2018 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 21 maja. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Odpust parafialny. Msze w następujących intencjach:

9.00 za ++ Rozalię i Michała Cedro;

18.00 Msza św.: 1) za + Jana Bandrowskiego, 2) za + Jana Wilczyńskiego w 2. rocznicę śmierci, 3) za + Stanisława Kozubka – od siostry Marianny z rodziną; nabożeństwo majowe i procesja z najświętszym sakramentem wokół kościoła,

 

Wtorek, 22 maja. 18.00 – Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Jana Bandrowskiego (gregorianka), 2) za + Edwarda w 30. rocznicę śmierci, 3) o Boże błogosławieństwo dla Brajana Branewicza w dniu 11. urodzin;

 

Środa, 23 maja. 18.00 – Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Jana Bandrowskiego, 2) za ++ Kazimierę i Stanisława Stempników oraz Stanisławę Marcińczyk;

 

Czwartek, 24 maja. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

16.30 Nabożeństwo majowe.

17.00  –  Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania: 1) O Boże błogosławieństwo i umocnienie w wierze bierzmowanej młodzieży i ich rodziców, 2) za + ks. prał. Stefana Borowca – od parafian z ul. Starogórskiej, 3) za + Stanisława Biskupskiego w 1. rocznicę śmierci – od rodziny, 4) za + Jana Bandrowskiego; podczas Mszy uroczyste wprowadzenie relikwii św. Stanisława Kostki;

 

Piątek, 25 maja. 18.00 – Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Jana Bandrowskiego, 2) za + Stanisława Grabkę – od córki Reginy z rodziną; 3) za ++ Annę, Henryka, Jerzego, Weronikę i Wojciecha z rodziny Wachów;

 

Sobota, 26 maja. 17.00 Msza ślubna Dominiki Głuszek i Michała Kołomańskiego.

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Jana Bandrowskiego, 2) za ++ Łukasza Kumora w 24. rocznicę śmierci oraz Piotra;

 

Niedziela, 27 maja. Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Jana Bandrowskiego;

10.00 za + Józefa Staszewskiego,

12.00 za ++ Stanisławę i Mariana Borowców,

15.30 Nabożeństwo majowe;

16.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Agnieszki i Bartosza Zielińskich w 1. rocznicę ślubu;

 

Inne

We wtorek, 22 maja, o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne Parafialnego Zespołu ds. Festynu.

W sobotę, 26 maja, o godz. 19.00 zapraszamy na comiesięczne spotkanie ze Słowem Bożym.

W przyszłą niedzielę, 27 maja, będzie można składać do puszek ofiary na potrzeby hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty prowadzonego przez naszą diecezjalną Caritas. Nasi parafianie już nie raz potrzebowali pomocy tego hospicjum, dlatego zachęcamy do udzielenia mu wsparcia materialnego.

W sobotę, 2 czerwca, planujemy tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Masłowa, którą pragniemy uczcić 27. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Diecezji Kieleckiej.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Mateusz Kazimierz Janyst, syn Leszka, nasz parafianin i Agnieszka Hernicka, córka Piotra, panna z parafii pw. św. Szczepana w Mnichowie. Zapowiedź druga.

Magdalena Maria Wach, córka Wojciecha i Elżbiety, panna z naszej parafii i Łukasz Kazimierz Piwko, syn Mariana i Genowefy, kawaler z parafii w Masłowie. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych narzeczonych powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.