11. Niedziela zwykła

Dostępny jest nowy tekst do rozważeń – Homilia bp. P. Libery, wygłoszona z okazji bierzmowania w naszej Parafii:

Homilia bp. P. Libery – Bierzmowanie 2018

Ogłoszenia  parafialne

na XI Niedzielę zwykłą

17 czerwca 2018 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 18 czerwca. Msza św.: 1) za + ks. prał. Stefana Borowca  – od parafian z Zabiałogóry, 2) za +  Józefa Kozubka – od rodziny Pawłowskich, 3) za + Antoninę Zagnińską (gregorianka);

Wtorek, 19 czerwca. Msza św.: 1) za ++ Antoninę i Jana, Kazimierza i Grażynę Kozubków, 2) za + Anielę Gil – od rodzin Michtów i Chanców, 3) za + Antoninę Zagnińską, 4) za + Józefa Kozubka – od siostry Weroniki;

Środa, 20 czerwca. Msza św.: 1) za + Anielę Gil – od syna Czesława z rodziną, 2) za + Antoninę Zagnińską, 3) za + Józefa Kozubka – od rodzin Wiśniewskich, Pietrzyków i Borków;

Czwartek, 21 czerwca. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Msza św.: 1) za + Anielę Gil – od zespołu Dąbrowianki, 2) za + Antoninę Zagnińską, 3) za + Józefa Kozubka – od rodziny Kupisów;

Piątek, 22 czerwca.

9.00 Msza św. za dzieci i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr. 4 z okazji zakończenia roku szkolnego.

18.00 Msza św.: 1) za + Antoninę Zagnińską, 2) za + Józefa Kozubka – od rodziny Staszewskich, 3) za ++ Antoninę, Jana, Józefa i Genowefę Kozubków;

 

Sobota, 23 czerwca.  Msza św.: 1) za + Antoninę Zagnińską, 2) za ++ Teofilę i Henryka Papisów, 3) za ++ Jana i Genowefę Bugajskich – od syna Stanisława z rodziną, 4) O Boże błogosławieństwo dla ministrantów;

 

Niedziela, 24 czerwca. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (XII Niedziela zwykła). Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Jana, Anielę i Józefa Dolezińskich;

10.00 za  + Janinę Wojtynę;

12.00 O Boże błogosławieństwo dla Pawła Wiśnickiego z okazji imienin oraz za rodzinę Wiśnickich;

16.00 za + Stanisławę Frydrych – od brata Mariana z rodziną, 2) za + Antoninę Zagnińską;

 

Inne

Wczoraj przy pięknej pogodzie odbył się nasz festyn parafialny, który był formą świętowania przez wspólną zabawę 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki i 100. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Składam gorące podziękowania wszystkim, którzy przygotowali tę parafialną imprezę: Parafialnemu Zespołowi ds. Uroczystości Parafialnych, Członkiniom Róż Żywego Różańca, Kołu Gospodyń Wiejskich i Zespołowi Dąbrowianki, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, Młodzieżowej Grupie Tabor, ministrantom, Pani Jolancie Radek, Panom Stanisławowi Dolezińskiemu, Marianowi Bakalarzowi, Marianowi Kumór, Zbigniewowi Wojtynie, Państwu Magdalenie i Grzegorzowi Staszewskim, Agnieszce i Robertowi Dolezińskim i wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnego świętowania, zwłaszcza dzieciom. Wspólne świętowanie było kolejnym krokiem ku większej integracji naszej parafialnej wspólnoty.

Zbiórka elektrośmieci odbędzie się 27 czerwca (środa) na parkingu przykościelnym.  Ich odbiór nastąpi 28 (czwartek), przed południem.

Rodziców dzieci wymagających szkół specjalnych bardzo proszę o zainteresowanie się plakatem w przedsionku kościoła informującym o takich szkołach w Kielcach.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Ewa Papros, panna z naszej parafii, córka Zygmunta i Marii, i Bartosz Giżyński, kawaler z parafii św. Michała Archanioła z Płońska, syn Wojciecha i Ewy. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.