17. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XVII Niedzielę zwykłą

29 lipca 2018 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 30 lipca. Msza św.: 1) za + Kazimierza Kunderę (gregorianka), 2) za + Krzysztofa Radka w 8. rocznicę śmierci;

Wtorek, 31 lipca. Wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana. Msza św.: 1) za + Józefa Kozubka – od siostry Marii z rodziną, 2) za ++ Genowefę i Henryka Bakalarzów, 3) O Boże błogosławieństwo dla Maksa w 1. rocznicę urodzin oraz za jego rodziców i brata;

Środa, 1 sierpnia. Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Msza św.: 1) za + ks. prał Stefana Borowca – od zespołu Dąbrowianki, 2) za ++ Antoninę, Jana, Józefa i Genowefę Kozubków;

Czwartek, 2 sierpnia. Msza św.: 1) za + Wiesława Magielskiego w 11. rocznicę śmierci, 2) za + Andrzeja Cedro – od rodziny Piotrowskich;

Piątek, 3 sierpnia. Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Msza św.: 1) za + Józefa Kozubka – od chrześnicy Sabiny Janik z rodziną, 2) za ++ Józefa, Stanisława, Helenę i Józefa;

 

Sobota, 4 sierpnia. Pierwsza sobota miesiąca. Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.

7.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi za + ks. prał. Stefana Borowca – od rodziny Wojtynów;

12.00 chrzest Kacpra Łakomca;

16.00 Msza ślubna Magdaleny Wach i Łukasza Piwko;

18.00 Msza za ++ Władysławę, Piotra, Stanisława, Stefana i Janinę – od rodziny Wojtynów;

 

Niedziela, 5 sierpnia. XVIII Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 O Boże błogosławieństwo dla Wioletty i Karola oraz Eweliny i Pawła w 1. rocznicę ślubu;

10.00 za ++ Wincentego, Anielę, Stanisława i Stanisławę Januchtów;

12.00 za ++ Krzysztofa Adacha, Jana, Annę, Jana i Stanisława Podgórskich;

16.00 za + ks. prał. Stefana Borowca – od Józefy Michty;

 

Inne

W ubiegłą niedzielę podczas modlitw za kierowców i błogosławieństwa pojazdów mechanicznych zebraliśmy sumę 620 zł, które zostały przekazane na rzecz organizacji MIVA Polska, która zajmuje się pomocą w zakupie środków transportu dla misjonarzy. Dziękuję za złożone ofiary.

6 sierpnia, wyruszy tradycyjna Piesza Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. W zakrystii można już otrzymać karty zgłoszeniowe do wzięcia w niej udziału. Wzorem lat ubiegłych będzie tez można wziąć udział w pielgrzymce w grupie duchowej. W przyszłą niedzielę odczytamy odezwę ks. Biskupa Ordynariusza w sprawie tej pielgrzymki.

Zakończyliśmy akcję czyszczenia i konserwacji ogrodzenia wokół naszego kościoła. Trwała ona prawie trzy tygodnie. Prace nad 49 przęsłami, 3 bramami i 53 słupkami z piaskowca zostały wykonane bezinteresownie przez kilka osób. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy z dużym poświęceniem wzięli udział w akcji – proszę o przyjęcie tradycyjnego „Bóg zapłać”.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Jacek Bugajski, syn Józefa, kawaler z naszej parafii i Agnieszka Sarnecka, córka Zdzisława, panna z parafii w Kostomłotach. Zapowiedź druga.

Magdalena Ziernik, córka Józefa, panna z naszej parafii oraz Krzysztof Pietraszek, syn Jana, kawaler z parafii św. Wincentego Pallottiego. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o kanonicznych przeszkodach małżeńskich narzeczonych powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.