18. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XVIII Niedzielę zwykłą

5 sierpnia 2018 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 6 sierpnia. Święto Przemienienia Pańskiego. Msza św.: 1) za ++ Piotra i Anielę Borkowskich i zmarłych z rodziny Synaków, 2) O Boże błogosławieństwo dla Oliwii z okazji 12 urodzin, 3) O szczęśliwe rozwiązanie dla Eweliny;

Wtorek, 7 sierpnia. Msza św.: 1) za ++ Stanisława i Helenę – od dzieci, 2) za ++ Halinę i Danutę Cedro, 3) za + Stefana Cedro – od syna Jana z żoną i dziećmi;

Środa, 8 sierpnia. Wspomnienie św. Dominika Guzmana, prezbitera. Msza św.: 1) za + Stanisława Grabkę – od uczestników pogrzebu, 2) za ++ Jadwigę Ziernik, Jana Bandrowskiego i Karola Salwę – od koleżanek, 3) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Aleksandry i Tomasza oraz na podziękowanie Bożej Opatrzności za opiekę nad rodziną z okazji 25. rocznicy ślubu;

Czwartek, 9 sierpnia. Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Msza św.: 1) za ++ Jadwigę i Tadeusza Stokowców, 2) za + Stefana Cedro – od syna Krzysztofa z żoną i synem, 3) O Boże błogosławieństwo dla członkiń wspólnoty Róży Różańcowej Janiny Wilczyńskiej i dar życia wiecznego dla zmarłych;

Piątek, 10 sierpnia. Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msza św.: 1) za + Józefę Siudę – od uczestników pogrzebu, 2) za ++ Franciszkę Siudak, Helenę, Stefana i Kazimierza Cedrów, Irenę Piotrowicz, Andrzeja Harabina i Szczepana Krzyśka;

 

Sobota, 11 sierpnia. Wspomnienie św. Klary, dziewicy.

12.00 chrzest Miłosza Józefa Augustowskiego;

13.00 chrzest Mikołaja Kucharskiego;

14.00 chrzest Jakuba Segdy;

17.00 Msza ślubna Klaudii Kumor i Piotra Pietraszka;

18.00 Msza za + Edwarda Liszkę w 10. rocznicę śmierci, 2) O Boże błogosławieństwo dla Andrzeja Chanca z okazji 17. urodzin i Jakuba Kozubka z okazji 13. urodzin;

 

Niedziela, 12 sierpnia. XIX Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Józefa, Stefana, Stanisławę i Stefana Cedrów, Wiktorię Pisarczyk i Janinę Biernat;

10.00 za ++ Marię i Stefana Sewerynów;

12.00 za + Józefa Bakalarza w 1. rocznicę śmierci;

16.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Reginy i Jacka z okazji srebrnego jubileuszu małżeństwa oraz za ich rodzinę;

 

Inne

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Magdalena Ziernik, córka Józefa, panna z naszej parafii oraz Krzysztof Pietraszek, syn Jana, kawaler z parafii św. Wincentego Pallottiego. Zapowiedź druga.

Agata Barbara Rokicka, córka Andrzeja, panna z naszej parafii i Łukasz Pawlęga, syn Janusza, kawaler z parafii pw. Św. Floriana w Koprzywnicy. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o kanonicznych przeszkodach małżeńskich narzeczonych powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.