21. Niedziela zwykła

 

Ogłoszenia parafialne

na XXI Niedzielę zwykłą

26 sierpnia 2018 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 27 sierpnia. Wspomnienie św. Moniki. Msza św.: 1) za ++ Mirosława, Czesława, Stanisława, Mariannę i Stanisława Maja, 2) za + Helenę Rodzim – od rodziny Korusów, 3) za + Stanisława Kozubka – od mieszkańców ul. Starogórskiej;

 

Wtorek, 28 sierpnia. Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Msza św.: 1) za + ks. prał. Stefana Borowca w 1. rocznicę pogrzebu – od rodzin Paprosów i Solniców, 2) za ++ Czesławę i Stefana Cedrów – od córki Małgorzaty z mężem, dziećmi i wnukami, 3) za + Stefana Kumór – żony Genowefy;

Środa, 29 sierpnia. Wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. Msze św.: 1) za + Stanisława Grabkę – od Danuty Stefańczyk z rodziną, 2) za + Józefę Siudę – od rodziny Kuzków, 3) za + Zofię Ksel – od rodziny Kozubków;

 

Czwartek, 30 sierpnia. Msza św.: 1) za ++ Franciszkę (18. rocznica śmierci) i Józefa Borków, 2) za ++ Andrzeja w 33. rocznicę śmierci, Mariannę i Piotra Kucharskich, 3) za + Dawida Ksela w 6. rocznicę śmierci;

Piątek, 31 sierpnia.  Msza św.: 1) za + Mieczysława Pabisa – od żony, 2) za + Helenę Rodzim – od sąsiadki Stanisławy z rodziną, 3) za + Stanisława Kozubka – od mieszkańców z ul. Starogórskiej;

 

Sobota, 1 września. Wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Pierwsza sobota miesiąca.

7.00 Msza ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny  o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Romana Zagnińskiego w 39. rocznicę urodzin – od rodziców;

18.00 Msza św.: 1) za + Bronisława, 2) + Józefa Zegadło (gregorianka), 3) Dziękczynna w 45. rocznicę  małżeństwa Teresy i Władysława Majcherczyków, z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla nich, ich dzieci i wnuków;

 

Niedziela, 2 września. XXII Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + ks. prał. Stefana Borowca – od parafian z ul. Warszawskiej (od Szydłówka do państwa Kumorów);

10.00 O Boże błogosławieństwo  i zdrowie dla Anny i Wladysława Kozubków 35. rocznicę ślubu ;

12.00 za + ks. prał. Stefana Borowca – od rodziny Staszewskich i Bąków;

16.00 za + Józefa Zegadło (gregorianka);

 

Inne

W ubiegłą niedzielę, podczas kwesty na organizację turnusów wakacyjnych dla dzieci z diecezji Lattaki i Tartous w Syrii, zebraliśmy kwotę 1420 zł, którą przekazaliśmy na konto Caritas naszej diecezji. Bardzo serdecznie dziękuję za hojne ofiary.

Dziękuję Panu Marianowi Zagnińskiemu za prace ślusarskie wykonane przy odnowieniu bram ogrodzenia wokół naszego kościoła.

W sobotę, 31 sierpnia o godz. 19.00, po wakacyjnej przerwie, wznawiamy spotkania modlitewno-formacyjne Piątek ze Słowem Bożym. Gorąco zapraszamy. Spotkania będą się odbywały w ostatnie piątki miesiąca do czerwca przyszłego roku o godz. 19.00.

W sobotę, 8 września, planujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Agnieszka Anna Wach, córka Wojciecha, panna z naszej parafii oraz Mateusz Karol Gryń, syn Wiesława, kawaler z parafii św. Izydora Oracza w Posłowicach. Zapowiedź druga.

Katarzyna Janyst, córka Marka, panna z naszej parafii oraz Krzysztof Kosiński, syn Waldemara, kawaler z naszej parafii. Zapowiedź druga.

Karol Miernik, syn Andrzeja i Danuty, kawaler z naszej parafii oraz Małgorzata Gosek, córka Kazimierza i Katarzyny, panna z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o kanonicznych przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.