27. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXVII Niedzielę zwykłą

7 października 2018 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 8 października.

17.00 Msza św.: 1) za +Stanisława Kumór (gregorianka), 2) za + Adolfa Dulębę – od sąsiadów, 3) O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej nad rodziną Natalii i Macieja Górskich w 1. rocznicę ślubu;

 

Wtorek, 9 października. Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.

17.00 Msza św.: 1) za + Stanisława Kumór, 2) za + Stanisława Grabkę – od rodziny Jaśkowskich, 3) za ++ Izydora i Stanisławę Borkowskich, 4) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski z okazji srebrnego jubileuszu małżeńskiej wspólnoty Beaty i Jacka Rysiów oraz za ich rodzinę; nabożeństwo do bł. Wincentego Kadłubka;

 

Środa, 10 października. 17.00  Msza św.: 1) za + Stanisława Kumór, 2) za ++ Franciszka (17. rocznica śmierci), Mariannę, Jerzego i Władysława, 3) za + Stefana Cedro – od zakładu pogrzebowego Kalia;

 

Czwartek, 11 października.

17.00 Msza św. za: 1) za + Stanisława Kumór, 2) za + Stanisława Grabkę – od rodziny Łukasików, 3) za + Małgorzatę Gil – od uczestników pogrzebu;

 

Piątek, 12 października.

17.00 Msza św.: 1) za + Stanisława Kumór, 2) za ++ Mariannę i Stanisława Pabisów oraz Anielę i Piotra Borkowskich, 3) za + Wacława Michtę – od uczestników pogrzebu; 18.15 Droga Krzyżowa z młodymi i starszymi;

 

Sobota, 13 października.

13.00 – chrzest Mikołaja Czwartosza

20.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie: 1) za + Stanisława Kumór, 2) za ++ Zofię, Józefa i Mieczysława Kozubków, 3) za + Stanisława Kijaka, 4) O wysłuchanie modlitw zanoszonych do Boga podczas Nocnej Drogi Krzyżowej;

 

Niedziela, 14 października. XXVIII Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Mariannę i Józefa Kunderów, Jana Bandrowskiego, Jadwigę Ziernik, Karola Salwę i Sławomira Jończyka;

10.00 za + Krystynę Bogusz i zmarłych z rodziny;

12.00 za ++ Władysławę, Wacława i Krzysztofa Jandów oraz Bożenę Cielęba;

15.30 Nabożeństwo Różańcowe;

16.00 za + Stanisława Kumór;

 

Inne

Od 1 października Msze św. w naszej parafii odprawiane są o godz. 17.00. Rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są po Mszy św., w niedziele o godz. 15.30. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, o którą prosiła Matka Boska w objawieniach fatimskich.

W Rzymie trwają obrady XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. Naszą codzienną modlitwą wspierajmy te obrady. 18 października, zgodnie z diecezjalnym harmonogramem, na naszą parafię przypada dzień modlitw w intencjach synodu.

W ubiegłą sobotę odbyła się autokarowa pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Boskiej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie. Z naszej parafii wzięło w niej udział 14 osób.