28. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXVIII Niedzielę zwykłą

14 października 2018 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 15 października. Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

17.00 Msza św.: 1) za +Stanisława Kumór (gregorianka), 2) za + Józefę Siudę – od rodziny Bugajskich; 3) za + Małgorzatę Gil – od chrześnicy Marzeny;

 

Wtorek, 16 października. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

17.00 Msza św.: 1) za + Stanisława Kumór, 2) za + Józefę Siudę – od rodziny Bugajskich, 3) za + Mieczysława Pabisa – od córki Wiesławy z rodziną;

 

Środa, 17 października. 17.00.  Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

17.00 Msza św.: 1) za + Stanisława Kumór, 2) za ++ Stanisława, Mariannę, Rozalię, Józefa, Zofię i Stanisława Salwów, 3) za +  Janusza Kamelę w 9. rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodziny Kamelów;

 

Czwartek, 18 października. Święto św. Łukasza, Ewangelisty.

17.00 Msza św. za: 1) za + Stanisława Kumór, 2) za ++ Zofię , Józefa i Mieczysława Kozubków oraz zmarłych z rodziny Kselów, 3) za + Małgorzatę Gil – od rodziny Wojtynów z ul. Witosa, 4) O Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla Bartka. z okazji 6. urodzin oraz za jego rodziców i siostry – od dziadków; nabożeństwo do św. Stanisława Kostki o łaskę wiary dla młodego pokolenia i o rozeznanie życiowego powołania;

 

Piątek, 19 października.

17.00 Msza św.: 1) za + Stanisława Kumór, 2) za + Jana w 12. rocznicę śmierci, 3) za + Irenę Lisowską – od koleżanek;

 

Sobota, 20 października. Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

17.00 Msza św.: 1) za + Stanisława Kumór, 2) za + Stefana Kumór – od zakładu pogrzebowego Kalia, 3) O Boże błogosławieństwo dla członkiń Róży Różańcowej Marianny Biskupskiej i dar życia wiecznego dla zmarłych;

 

Niedziela, 21 października. XXIX Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Danuty Radek z okazji urodzin;

10.00 za + Stanisława Kumór;

12.00 za ++ Mariannę, Władysława i Zdzisława Sowów oraz Krystynę Adach;

15.30 Nabożeństwo Różańcowe;

16.00 za + Eugeniusza Kunderę;

 

Inne

Spotkanie modlitewno-formacyjne Grupy Tabor w piątek, 19 października o godz. 18.10 w sali na plebanii.

Od 1 października Msze św. w naszej parafii odprawiane są o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są po Mszy św., w niedziele o godz. 15.30. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, o którą prosiła Matka Boska w objawieniach fatimskich.

W Rzymie trwają obrady XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. Naszą codzienną modlitwą wspierajmy te obrady. 18 października, zgodnie z diecezjalnym harmonogramem, na naszą parafię przypada dzień szczególnych modlitw w intencjach synodu.

Pragnę serdecznie podziękować kilku paniom, które pragną zachować anonimowość, za uporządkowanie klombu wokół figury Matki Boskiej Fatimskiej oraz za ufundowanie i posadzenie tam kwiatów. Bóg zapłać.

Nawiązując do kilkuletniej tradycji z grupą młodych ludzi przygotowujemy Nabożeństwo Noc Świętych, które odbędzie się w środę, 31 października o godzinie 18.45. Msza św. w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 18.00. Samo nabożeństwo odbędzie się w naszej parafii i w kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach.