4. Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

na IV Niedzielę Adwentu

23 grudnia 2018 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 24 grudnia. Wigilia Bożego Narodzenia.

7.00 Msza św.: 1) za parafian zmarłych w bieżącym roku;

 

Wtorek, 25 grudnia. Uroczystość Narodzenia Pańskiego

23.30 Nowenna do Dzieciątka Jezus.

Msze w następujących intencjach:

Pasterka: 1) za ++ Edwarda, Stanisława, Władysławę, Stanisławę i Wacława, 2) za + Mieczysława Pabisa – od córki Jolanty z rodziną;

8.00 za + Józefa Staszewskiego;
10.00 za + Stanisławę Konat (4 r. śmierci);
12.00 o Boże błogosławieństwo dla Edyty i Grzegorza Branewiczów z ok. 13 rocznicy ślubu;
13.10 chrzest Aleksandra Wojciecha Paprosa, Miłosza Marczewskiego i Niny Stokowiec;
16.00 o Boże błogosławieństwo dla Jagody Zielińskiej w 2 r. urodzin  oraz za jej rodziców;
Środa, 26 grudnia. Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Halinę i Jana Niebudków (11 r. śmierci);

10.00 za + Jana Piskulaka w 27 r. śmierci;
12.00 za ++ Władysława oraz zmarłych z rodzin Stępniów i Baradziejów;
Nie ma Mszy o godz.16.00

 

Czwartek, 27 grudnia. Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.

8.00 Msza św.: 1) za + Mieczysława Pabisa – od córki Kamili z mężem, 2) za + Krystynę Liszkę – od uczestników pogrzebu;

 

Piątek, 28 grudnia. Święto świętych Młodzianków, męczenników.

8.00 Msza św.: 1) za + Tadeusza Cedro (2 r. śmierci), 2) za ++ Władysława Tutaja oraz zmarłych z rodzin Tutajów i Poniewierskich;
Sobota, 29 grudnia. Piąty dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego

8.00 Msza św.: 1) za + Mieczysława Pabisa – od sąsiadów, 2) za +Mariannę Cedro – od zakładu pogrzebowego Kalia, 3) O Boże błogosławieństwo i na podziękowanie za 40 lat wspólnoty małżeńskiej Haliny i Krzysztofa Cedrów;

Niedziela, 30 grudnia. I Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Józefę i Dariusza Siudów – od Zofii i Zygmunta Chabów;

10.00 za ++ Bronisławę i Pawła Moćków oraz Mariannę i Piotra Sobierajskich;

12.00  za + Eugeniusza Kunderę;
13.00 chrzest Alana Stępniaka;
16.00 za ++ Michała i Rozalię Cedrów;

 

Inne

Jutro chciałbym odwiedzić chorych naszej parafii i osoby w podeszłym wieku. Proszę o ich zgłaszanie w zakrystii. Początek odwiedzin od strony Kolonii od godz. 8.30.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tegorocznych Rorat. W nabożeństwach tych średnio brało udział 60 osób, nieco mniej niż w ubiegłym roku. Dziękuję też za przygotowanie tegorocznego kiermaszu przedświątecznego. Szczególne słowa wdzięczności składam pod adresem Państwu Agnieszce i Wojciechowi Maj, Paniom Elżbiecie Moskwie, Iwonie Paradowskiej, Jolancie Chanc, Marii Kumór oraz grupie młodzieży.

Młodzież naszej parafii pragnie włączyć się także w tym roku w ogólnopolska akcję Kolędnicy Misyjni. W związku z tym młodzi udadzą się z krótkim przesłaniem bożonarodzeniowym do rodzin mieszkających na Dąbrowie Kolonii dnia 30 grudnia br. od godz. 15.00 oraz 6 stycznia do rodzin z ul. Starogórskiej również od godz. 15.00.

Piątkowe Spotkanie ze Słowem Bożym i Katechizmem Kościoła Katolickiego w piątek, 28 grudnia br., o godz. 18.00 w sali na plebanii.
Życzenia świąteczne

Osiem wieków przed Chrystusem, Izajasz, największy prorok mesjański, pisał: Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany… Nazwano Go imieniem: ‚Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju’. Wtedy, kiedy pisał o Mesjaszu, do czasu narodzenia Chrystusa brakowało kilkuset lat, on jednak pisał o tym jak o fakcie już zaistniałym. Tak mógł się wyrażać tylko prorok, człowiek bez reszty ogarnięty Duchem Bożym.

W tych świątecznych bożonarodzeniowych dniach dzielimy się między sobą szczęściem, że ów Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju na zawsze w Betlejem stał się naszym Bratem, a my w XXI wieku możemy „w mocy Bożego Ducha” – to motto bieżącego roku duszpasterskiego – dawać sobie wzajemnie świadectwo o obecności Chrystusa stale rodzącego się pośród nas. Niech słowa anioła: Dziś (…) narodził się wam Zbawiciel… staną się w tych dniach i w całym nadchodzącym roku naszą codziennością.

O przyjęcie tych życzeń proszą ks. prał. Lucjan Skolik, proboszcz i ks. Adrian Bydliński.