Uroczystość Objawienia Pańskiego

Ogłoszenia parafialne

na Uroczystość Objawienia Pańskiego

6 stycznia 2019 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 7 stycznia po Objawieniu Pańskim.

17.00 Msza św. za + Zofię Błońską – od rodziny Wilczyńskich;

 

Wtorek, 8 stycznia po Objawieniu Pańskim.

17.00 Msza św. za Parafian;
Środa, 9 stycznia po Objawieniu Pańskim.

17.00 Msza św. o Boże błogosławieństwo dla Kamila Kumór z okazji 11. urodzin oraz za jego rodziców i siostrę; nabożeństwo do bł. Wincentego Kadłubka;

 

Czwartek, 10 stycznia po Objawieniu Pańskim.

17.00 Msza św. za + Jerzego Moćko – od syna Mariusza;

 

Piątek, 11 stycznia po Objawieniu Pańskim.

17.00 Msza św.: 1) za ++ Krystynę i Jerzego Skolików, 2) za + Jerzego Moćko – od córki Anny z rodziną;
Sobota, 12 stycznia po Objawieniu Pańskim.

17.00 Msza św. ++ Anielę, Józefa i Stefana Leśniewskich;

 

Niedziela, 13 stycznia: Święto Chrztu Pańskiego. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Wacława Michtę – od rodziny Stanisława Dolezińskiego;

10.00 za + Jerzego Szmalca i zmarłych z rodzin Szmalców i Kowalskich;

12.00  za + Mieczysława Pabisa – od uczestników pogrzebu;
16.00 za ++ Bronisławę i Mieczysława Zielińskich i Piotra Dziwonia, 2) za + Andrzeja Cedro (1. rocznica śmierci);

 

Inne

Bardzo serdecznie dziękuję członkiniom Parafialnego Zespołu Caritas za zorganizowanie wieczoru wigilijnego dla seniorów naszej parafii. Dziękuję też zespołowi Dąbrowianki za obecność na tym spotkaniu i śpiewy. Mamy nadzieję, że w przyszłości spotkanie to będzie miało większy odzew wśród naszych seniorów.

Młodzież naszej parafii włączyła się także w tym roku w ogólnopolską akcję Kolędnicy Misyjni. Podczas kolędy młodzi ludzie odwiedzili w ubiegłą niedzielę rodziny mieszkające na Kolonii. Dzisiaj pragną odwiedzić pozostałą część Kolonii (od Państwa Szmalców) a następnie udadzą się na ul. Starogórską. Początek kolędowania o godz. 14.00. Dzisiaj można też otrzymać przygotowane przez dzieci i młodzież paczuszki zawierające kredę, kadzidło i węgielki – symbole Trzech Króli. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na dla dzieci z Rwandy i Burundi w Afryce. W imieniu młodych już dziś dziękuję wszystkim za przyłączenie się do tej akcji.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 w sali pod kościołem odbędzie się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci naszej szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Elżbiety Moskwy. Serdecznie zapraszamy.