8. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na VIII Niedzielę zwykłą

3 marca 2019 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 4 marca. Święto św. Kazimierza, królewicza.

12.00 Pogrzeb śp. Anieli Radek;

17.00 Msza św.: 1) za + Anielę Dudę – od rodziny Zierników, 2) za + Stanisława Biskupskiego, 3) za ++ Kazimierza Kunderę i zmarłych z rodziny Kunderów oraz Andrzeja, Antoninę i Stanisława Nogalskich, 4) za + bp. Kazimierza Ryczana;

Wtorek, 5 marca.

17.00 Msza św.: 1) za + Wacława Michtę – od rodziny Piwków, 2) za + Stanisława Biskupskiego, 3) O Boże błogosławieństwo dla Stanisława i na podziękowanie za otrzymane łaski oraz dalszą opiekę Bożą;

Środa, 6 marca. Środa Popielcowa.

8.00 O Boże błogosławieństwo dla Parafian na okres Wielkiego Postu;

17.00 Msza św.: 1) za + Stanisława Biskupskiego, 2) za + Antoninę Zych – od pracowników Domu Księży Emerytów, 3) za + Genowefę Pabis – od córki Elżbiety z rodziną;

Czwartek, 7 marca. Pierwszy czwartek miesiąca.

17.00 Msza św.: 1) za + Wacława Michtę – od Małgorzaty i Jakuba Gilów, 2) za + Stanisława Biskupskiego, 3) za + Genowefę Pabis – od syna Krzysztofa z rodziną;

Piątek, 8 marca.

17.00 Droga krzyżowa. Msza św.: 1) za ++ Krystynę i Józefa Boguszów, 2) za + Stanisława Biskupskiego (gregorianka), 3) za ++ Annę i Stanisława Kapińskich, Mariannę i Stanisława Obarów oraz siostrę Gerwazję;

Sobota, 9 marca.

17.00 Msza św.: 1) za + Stanisława Biskupskiego (gregorianka), 2) za + Wacława Michtę – od rodzin Kumorów i Dymińskich, 3) za + Weronikę Januchtę – od rodziny Stanisława Dolezińskiego; nabożeństwo ku czci bł. Wincentego Kadłubka.

Niedziela, 10 marca. I Niedziela Wielkiego Postu. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Józefę i Dariusza Siudów, Józefa Bugajskiego oraz Mariannę i Michała Wojnowskich;

10.00 za ++ Bronisława Wojtaszka oraz Mariannę i Józefa Żaków;

12.00 za + Stanisława Biskupskiego (gregorianka);

15.30 Gorzkie żale;

16.00 O Boże błogosławieństwo dla Teodozji z okazji 62. urodzin;

Inne

               W poniedziałek, 4 marca, po Mszy wieczornej w sali pod kościołem spotkanie modlitewno-formacyjne Róż Żywego Różańca.

            We wtorek, 5 marca, Parafialny Dzień Chorych. Proszę o zgłaszanie chorych i osób w podeszłym wieku w zakrystii. Początek odwiedzin o godz. 8.00 od strony Kolonii. Również po Mszy wieczornej spotkanie grupy Tabor w sali na plebanii.

            W tym tygodniu Środą Popielcową (6 marca) rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową od 14 roku życia wszystkich katolików obowiązuje wstrzemięźliwość, zaś od 18 do 60 roku życia obowiązuje post. W piątki tego świętego czasu pragniemy gromadzić się na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Po nabożeństwie Msza św. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30 nabożeństwa Gorzkich Żali dedykowane Matce Boskiej Bolesnej. Pragniemy też podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej włączyć się w akcję dożywiania głodnych dzieci na Madagaskarze. Zebrane fundusze zostaną przekazane Fundacji Pomoc dla Afryki. Dzieci natomiast chcące włączyć się w akcję miłosierdzia organizowaną przez Caritas będą mogły otrzymać kartonowe skrzynki w celu składania jałmużny postnej. Pudełka te zostaną złożone jako dar ołtarza w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas Mszy św. o godz. 10.00.

            W maju, 10 (piątek) do 12 (niedziela), planujemy pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska: Wrocław, Wambierzyce, Bardo Śl., Krzeszów, Henryków. Jej organizacja będzie uzależniona od chętnych do wzięcia w niej udziału. Prosimy o wstępne zgłoszenia w zakrystii.

            Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kielcach przy ul. Warszawskiej 340 informuje, że od 26 lutego do 8 marca br. odbędą się zapisy uczniów do kl. I na rok szkolny 2019/2020. Dzień otwartej szkoły natomiast odbędzie się 5 marca br. w godzinach od 17.00 do 18.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć następujące pary:

Robert Borek, syn Mariana i Beaty, kawaler, nasz parafianin oraz Marlena Sikora, córka Ryszarda i Barbary, panna z parafii bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Zapowiedź pierwsza.

Julita Pakuła, córka Dariusza i Gabrieli, panna z naszej parafii i Marek Karpeta, syn Edwarda i Aldony, kawaler z naszej parafii. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.