Niedziela Palmowa oraz Wielkanoc

Ogłoszenia parafialne

na Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Zdjęcia z Triduum Paschalnego: http://kielce-dabrowa.pl/galeria/triduum-paschalne/triduum-paschalne-2019/

Zdjęcia z Drogi Krzyżowej: http://kielce-dabrowa.pl/galeria/droga-krzyzowa-2019/

aktualizacja: 23.04.2019

14 kwietnia oraz 21 kwietnia 2019 r.

Liturgia Wielkiego Tygodnia

Wielki Poniedziałek, 15 kwietnia.

18.00 Msza za + Mieczysława Pabisa – od rodziny Wiśniewskich, 2) za + Krystynę Liszkę – od siostry Teresy z rodziną, 3) za ++ Zofię i Władysława Obarów;

Wielki Wtorek, 16 kwietnia.

18.00 Msza za + Mariana Postulaka – od Teresy i Tadeusza Ozgów z dziećmi, 2) za ++ Weronikę (1. rocznica śmierci) i Władysława Krawczyków, 3) za ++ Mariannę, Władysława i Zdzisława Sowów oraz Krystynę Adach;

Wielka Środa, 17 kwietnia.

18.00 Msza św.: 1) za ++ Rodziców, rodzeństwo i szwagrów – od rodziny, 2) za + Krzysztofa Jakóbczyka – od rodziny Kunderów z Mójczy, 3) za + Zofię Samiczak – od córek z rodzinami;

Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek, 18 kwietnia.

18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej: 1) za ++ Jana Bandrowskiego i Karola Salwę, 2) za ++ Katarzynę i Władysława Pajdów, 3) za + Anielę Radek – od wnuczki Małgorzaty z rodziną; po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek Męki Pańskiej, 19 kwietnia.

18.00 Droga krzyżowa, a następnie Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Od 21.00 do 22.00 modli się Schola Parafialna Cantate.

Wielka Sobota, 20 kwietnia.

10.00, 11.00, 12.00 – błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny;

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

20 kwietnia, godz. 20.00: Wigilia Paschalna w Wielką Noc. Msza w następujących intencjach: 1) O Boże błogosławieństwo w duszpasterskiej posłudze Księdza Proboszcza, 2) za + Stefana Machula w 4. rocznicę śmierci, 3) za + Antoniego Kunderę – od uczestników pogrzebu;

21 kwietnia, Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Henrykę Gil i Władysława Cioska;

10.00 za + Józefa Bakalarza – od żony;

12.00 O Boże błogosławieństwo dla Agnieszki i Roberta Dolezińskich z okazji urodzin;

16.00 O Boże błogosławieństwo dla Marii i Sławomira Salwów z okazji 35. rocznicy ślubu – od dzieci i wnuków;

22 kwietnia, Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze w następujących intencjach:

6.30 O Boże błogosławieństwo dla uczestników procesji Emaus oraz o dar życia wiecznego za zmarłych;

10.00 za ++ Wojciecha i Antoninę Pedryczów;

12.00 za ++ Genowefę i Stefana Grabków w 5 rocznicę śmierci; chrzest Stanisława Bruno Gaja;

Nie ma Mszy św. popołudniowej!

23 kwietnia. Wtorek w Oktawie Wielkanocy.

18.00 Msza św.: 1) za + Krystynę Liszkę – od siostry Marii z rodziną, 2) za + Teresę Radomską – od zakładu pogrzebowego Kalia, 3) O Boże błogosławieństwo dla Wojciecha Machowskiego i Wojciecha Kaczmarczyka z okazji imienin;

24 kwietnia. Środa w Oktawie Wielkanocy.

18.00 Msza św.: 1) za Mariana Postulaka – od pracowników firmy Infover, 2) za + Wojciecha Gawrońskiego, 3) za + Anielę Radek – od wnuka Arkadiusza z rodziną;

25 kwietnia. Czwartek w Oktawie Wielkanocy.

18.00 Msza św.: 1) za + Krzysztofa Jakóbczyka – od Danuty z rodziną, 2) za + Weronikę Januchtę – od siostry Krystyny z rodziną, 3) za ++ Marię, Lucynę, Józefa, Michała i Bronisława – od Bogumiły i Zdzisława Zagnińskich;

26 kwietnia. Piątek w Oktawie Wielkanocy.

18.00 Msza św.: 1) za + Krystynę Liszkę – od wykładowców i uczniów Diecezjalnego Studium Organistowskiego, 2) za + Stefana Machula  w 4. rocznicę śmierci, 3) za + Weronikę Januchtę – od zespołu Dąbrowianki;

27 kwietnia. Sobota w Oktawie Wielkanocy.

18.00 Msza św.: 1) Na podziękowanie za otrzymane łaski oraz o Boże błogosławieństwo dla Magdaleny i Grzegorza z okazji 22. rocznicy ślubu,  2) za ++ Marcina, Dariusza i Edwarda Stefańczyków, 3) za + Weronikę Januchtę – od rodziców i babci Martyny i Pawła;

28 kwietnia. Niedziela Uroczystości Miłosierdzia Bożego. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Zdzisława Mikonia, Waldemara Zacharskiego i Kazimierza Lasotę;

10.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i podziękowanie za otrzymane łaski dla Czesławy i Bogusława w 40. rocznicę ślubu;

12.00 za + Mieczysława Pabisa – od Janusza Zycha z rodziną;

16.00 za ++ Krystynę i Roberta Libochów;

Inne

            W czasie nabożeństw Drogi krzyżowej w Wielkim Poście tego roku braliśmy udział w akcji dożywiania dzieci na Madagaskarze. Do puszek zebraliśmy 1170 złotych, które przekazaliśmy na konto fundacji Pomoc dla Afryki. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary.

            Na liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Noc (sobota, godz. 20.00) prosimy przynieść świece.

W piątek, 26 kwietnia o godz. 17.00 pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy św., o godzinie 18.45, spotkanie modlitewno-formacyjne Ze Słowym Bożym i Katechizmem Kościoła Katolickiego.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do przygotowania kościoła do obchodów Świętego Triduum Paschalnego. Szczególne słowa wdzięczności kieruję pod adresem Pani Heleny Strząbały za przygotowanie dekoracji Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego, Panu Januszowi Kamińskiemu dziękuję za wykonanie tła do Grobu Pańskiego, Scholi Parafialnej Cantate i Panu Damianowi za muzyczne i wokalne towarzyszenie naszej modlitwie w tych dniach, ministrantom za sprawną i dobrą służbę liturgiczną.

Pielgrzymów udających się w dniach 10-12 maja br. na nawiedzenie sanktuariów Dolnego Śląska zapraszam na spotkanie organizacyjne w dniu 24 kwietnia (środa) po Mszy św. (18.45) do Sali im. Ks. Borowca (pod kościołem).

W niedzielę, 28 kwietnia, po Mszy popołudniowej Parafialny Zespół Caritas zaprasza serdecznie seniorów naszej parafii na spotkanie wielkanocne do Sali im. Ks. Borowca (pod kościołem). W tę niedzielę tradycyjnie zbieramy ofiary do puszek, które przeznaczone są na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas.

            Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Agnieszka Kundera, panna z naszej parafii, córka Marianny i Zdzisława oraz Paweł Kumorowski, kawaler z parafii w Bęczkowie, syn Krystyny i Mieczysława. Zapowiedź druga.

Jolanta Żak, panna z naszej parafii, córka Andrzeja i Małgorzaty oraz Mateusz Majsak, kawaler z parafii w Klimontowie, syn Pawła i Barbary. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.