3. Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

na III Niedzielę Wielkanocną

5 maja 2019 roku

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 6 maja. Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
12.00
Pogrzeb śp. Izabeli Siuda
18.00
Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Stanisława Grabkę, 2) za ++ Stanisława i Stanisławę Konatów, 3) O Boże błogosławieństwo dla Daniela Palaka z okazji 19 urodzin;

Wtorek, 7 maja. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej, Głównej Patronki Miasta.
12.00 Pogrzeb śp. Stanisławy Ksel
18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Stanisława Grabkę, 2) za ++ Ireneusza, Helenę i Stanisława Łakomców, 3) za + Kazimierza Kunderę w 5. rocznicę śmierci oraz za ++ z rodzin Kunderów i Nogalskich;

Środa, 8 maja. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św. : 1) za + Stanisława Grabkę (gregorianka), 2) za ++ Stanisławę i Edwarda Leśniewskich oraz Stanisława Langnera, 3) za + Stanisława Kapińskiego oraz o Boże błogosławieństwo dla Stanisławy Kapińskiej z okazji imienin;

Czwartek, 9 maja.

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Stanisława Grabkę, 2) za ++ Stanisława, Jana, Józefa, Józefa i Helenę, 3) za + Annę Kunderę – od męża Wiesława, 4) O Boże błogosławieństwo dla Bartosza Rysia z okazji 19 urodzin; nabożeństwo do bł. Wincentego Kadłubka;

Piątek, 10 maja.
18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Stanisława Grabkę, 2) za + Krystynę Liszkę – od chóru parafialnego z Leszczyn, 3) za ++ Zofię i Feliksa Głuszków oraz Józefę, Annę, Katarzynę, Piotra i Józefa;

Sobota, 11 maja.

18.00 Nabożeństwo majowe; Msza św.: 1) za + Stanisława Grabkę; 2) za ++ Krystynę i Jerzego Skolików, 3) za + Weronikę Januchtę – od rodziny Cedrów;


Niedziela, 12 maja. IV Niedziela Wielkanocna.
Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Józefę, Franciszka, Jana, Stanisława, Zofię, Dorotę, Władysława i Józefa;

10.00 za + Stanisława Grabkę;

12.00 za + Józefa Zegadło w 2. rocznicę śmierci oraz Józefa w 44. rocznicę śmierci – od żony i dzieci
15.30 Nabożeństwo majowe

16.00 za ++ Józefę i Dariusza Siudów;

Inne

             Bardzo serdecznie dziękuję Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za zorganizowanie wielkanocnego spotkania seniorów naszej parafii. Wzięło w nim udział 16 seniorek i seniorów. Dziękuję też grupie ministrantów, która przygotowała dla uczestników spotkania scenkę oraz zespołowi Dąbrowianki za tradycyjne już wokalne towarzyszenie tej akcji. Bóg zapłać.

Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. Niech w tym miesiącu poświęconym Maryi, Matce Chrystusa, nie zabraknie nas na modlitwie przy naszej Matce. Nabożeństwa majowe odprawiane są przed Mszą św. W dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 15.30.

Planujemy przyłączyć się do diecezjalnej zbiórki elektrośmieci. W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce we wtorek 21 maja.

            Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Wojciech Papros, syn Ryszarda, kawaler z naszej parafii oraz Agnieszka Mędrecka, córka Krzysztofa, panna z parafii Miłosierdzia Bożego. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.