15. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XV Niedzielę zwykłą

14 lipca 2019 roku

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 15  lipca. Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła.

18.00 Msza św.: 1) za + Wacława Michtę (gregorianka), 2) za + Annę Kunderę – od sąsiadów, 3) za + Izabelę Siudę – od syna Marka z żoną i synami;

Wtorek, 16 lipca. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

18.00 Msza św.: 1) za + Wacława Michtę, 2) za + Stanisławę Ksel – od rodziny Kozubków, 3) O Boże błogosławieństwo dla Miłosza w 1. rocznicę urodzin – od dziadków Błońskich;

Środa, 17 lipca.
18.00
Msza św. : 1) za + Wacława Michtę, 2) za + Anielę Radek – od Reginy Banaś, 3) za + Izabelę Siudę – od uczestników pogrzebu;

Czwartek, 18 lipca.

18.00 Msza św.: 1) za ++ Wacława Michtę, 2) za ++ Jacentego i Anielę Kozubków, 3) O Boże błogosławieństwo dla Karoliny i Michała Ambrożych z okazji 10. rocznicy ślubu oraz dla córki; nabożeństwo do św. Stanisława Kostki;

Piątek, 19 lipca.
18.00 Msza św.: 1) za + Wacława Michtę, 2) za + Jadwigę Ziernik (13. rocznica śmierci), 3) O Boże błogosławieństwo i na podziękowanie za 44 lata małżeńskiej wspólnoty Bogumiły i Zdzisława oraz za ich rodzinę;

Sobota, 20 lipca. Wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

16.00 Msza ślubna Pauliny Gubały i Michała Jakóbczyka;

17.00 Msza ślubna Magdaleny Wojtyny i Krystiana Michniaka;

18.00 Msza św.: 1) za + Wacława Michtę, 2) za + Zofię Brzozę – od córki Agnieszki z rodziną;


Niedziela, 21 lipca. XVI Niedziela zwykła.
Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Jakuba, Wiktorię i Jana;

10.00 za ++ Józefę i Dariusza Siudów;

12.00 za + Wacława Michtę (gregorianka);

16.00 za ++ Krystynę i Roberta Libochów;

Inne

          Rodzice czteroletniego Antosia cierpiącego na padaczkę, porażenie mózgowe i kilka innych chorób zwrócili się do nas z prośbą o możliwość przeprowadzenia w przyszłą niedzielę zbiórki pieniężnej do puszek, celem sfinansowania kosztownego indywidulnego leczenia operacyjnego swojego dziecka. Całkowity koszt operacji, którą przeprowadzi chirurg ze Stanów Zjednoczonych to 333 tysiące złotych. Kilka parafii naszego miasta włączyło się już w tę pomocową akcję. Po zapoznaniu się z oficjalną dokumentacją proponuję by nasza wspólnota parafialna, w miarę swoich możliwości przyłączyła się do tej akcji. Pomocy będzie można udzielić w najbliższą niedzielę, a akcję przeprowadzą rodzice Antosia i kilku wolontariuszy. Już dziś możemy się włączyć w modlitwę w intencji tego ciężko chorego dziecka.

          W dniach 5-13 sierpnia br. odbędzie się XXXVIII Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Z Maryją w mocy Bożego Ducha”. Tradycyjnie też będzie można wziąć udział w pielgrzymce zapisując się do grupy duchowej. W zakrystii można odebrać formularze zgłoszeniowe.

          Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Katarzyna Magdalena Łętek, panna z naszej parafii, córka Andrzeja i Stanisławy i Damian Sławomir Mendrok, kawaler z Pszczyny, syn Krzysztofa i Krystyny. Zapowiedź druga.

Sylwia Lesiak, panna z naszej parafii, córka Stefana i Lidii oraz Krzysztof Gołyga, kawaler z parafii św. Maksymiliana w Kielcach, syn Leszka i Zofii. Zapowiedź pierwsza.

          Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.