24. Niedziela zwykła

Zdjęcia z festynu parafialnego są już dostępne – kliknij tutaj: http://kielce-dabrowa.pl/galeria/festyn-parafialny/festyn-parafialny-31-08-2019/

Ogłoszenia parafialne

na XXIV Niedzielę zwykłą

15 września 2019 roku

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 16 września. Wspomnienie świętych Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

18.00 Msza św.: 1) za + Wacława Michtę (gregorianka), 2) za ++ Stanisławę i Stanisława Radków, 3) za + Zofię Brzozę – od siostry Anny z rodziną;

Wtorek, 17 września.

18.00 Msza św.: 1) za + Wacława Michtę, 2) za + Jerzego Gila – od żony i syna, 3) za + Zofię Brzozę – od siostry Marii z rodziną;

Środa, 18 września. Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
18.00
Msza św. : 1) za + Wacława Michtę, 2) za ++ Bolesława i Bronisławę Gwardyjaków oraz Jana, Henrykę i Konstantego Branewiczów, 3) za + Mariana Bakalarza – od rodziny Sowów; nabożeństwo do św. Stanisława Kostki;

Czwartek, 19 września.

18.00 Msza św.: 1) za + Wacława Michtę (gregorianka), 2) za ++ Mariana Januchtę (13. rocznica śmierci), Antoninę, Sabinę, Stanisława, Henryka i Roberta, 3) za ++ Jerzego, Bronisławę, Jana, Franciszkę, Jana oraz zmarłych z rodzin Szmalców i Kowalskich;

Piątek, 20 września. Wspomnienie świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

18.00 Msza św.: 1) za + Wacława Michtę, 2) za ++ Michała Bugajskiego (4. rocznica śmierci) oraz Agnieszkę Cedro (20. rocznica śmierci), 3) za + Mariana Bakalarza – od uczestników pogrzebu; po Mszy Droga Krzyżowa w kaplicy MB Pocieszenia;

Sobota, 21 września. Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

18.00: Msza św.: 1) za + Wacława Michtę, 2) za ++ Genowefę i Jana Bugajskich oraz Stanisławę i Stanisława Wołowców, 3) w intencji wszystkich dzieci oraz ich rodzin, 4) o Boże błogosławieństwo dla Antoniny Cedro z okazji 94 urodzin;


Niedziela, 22 września. Uroczystość 27. Rocznicy Poświęcenia Kościoła Parafialnego.
Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Michała Bugajskiego oraz zmarłych z rodziny;

10.00 za + Piotra Kucharskiego (7. Rocznica śmierci) – od chrześnicy Ilony Gluzy;

12.00 za + Wacława Michtę;

16.00 O Boże błogosławieństwo dla Jolanty i Stanisława Zielińskich z okazji 35. rocznicy ślubu oraz za ich dzieci;

Inne

          W poniedziałek, 16 września podczas  Mszy wieczornej nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów naszej szkoły podstawowej.

          We wtorek, 17 września, po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

            Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

          Tomasz Kijak, kawaler z naszej parafii, syn Jana oraz Edyta Pabis, panna z parafii w Masłowie, córka Adama. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.